Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.785Z

Si zvarrisen proceset gjyqesore ne Shqiperi

Kur te pandehruve kryesore ne dosjen gjyqesore Gerdeci iu hoq masa e sigurise burg pa afat dhe u vendos per arrest shtepiak palet ne gjykim mbajten qendrime te ndryshme. Fale presionit dhe reaksionit te opinionit publik per berjen e drejtesise mbi tragjedine e 15 marsit 2008 me te vrare dhe te plag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Autoritetet amerikane Si u arrestua i shumekerkuari ne Shqiperi

NJU JORK - Autoritetet amerikane kane zbardhur historine e Leke Sukajt i ekstraduar pak dite me pare drejt Shqiperise per krimin familjar qe kishte bere plot 16 vjet me pare. Sipas autoriteteve te Zyres se Doganave dhe Imigrimit 41-vjecari Sukaj ka hyre ne territorin amerikan ne vitin 2007 me dokum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.934Z

Dekreti i Topit, gati levizja e lire Shqiperi-Maqedoni

R.Rapushi Duke filluar nga 16 prilli, shqiptaret nuk do te paguajne me taksen prej 10 eurosh per te hyre ne Maqedoni. Me dekretimin e djeshem nga Presidenti Bamir Topi te marreveshjes me Maqedonine, te gjithe shtetasit e dy vendeve do te kene mundesi te hyjne lirisht ne shtetin fqinj dhe te qendrojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.433Z

Malësi e Madhe, tentojnë të vjedhin inerte në trenin e linjës Shqiperi-Mali i Zi

Persona ende te paidentifikuar kane tentuar te vjedhin disa ton materiale inerte teksa po transportoheshin drejt Elbasanit nga treni i mallrave i linjes Shqiperi-Mali i Zi. Ngjarja ka ndodhur ne oret e vona te pasdites ne linjen hekurudhore Vukpalaj te Bajzes ne rrethin e Malesise se Madhe. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.515Z

Afganet, 7 mije USD per ne BE, kapen ne Shqiperi

Artan Cena TIRANE - Te nisur qe nga Afganistani per te ikur ne Bashkimin Evropian, shtate afgane e kane perfunduar udhetimin e tyre, ne Shqiperi. Lajmi eshte bere i ditur nga burimet zyrtare te Policise se Tiranes, te cilat bene te ditur se 7 klandestine me kombesi afgane, jane kapur nje dite me pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.377Z

Shqiperi Perpjekje per te integruar komunitetet e varfera te rrethinave

Ne nje nga zonat me te varfra te kryeqytetit shqiptar e mbiquajtur lagja e Kinostudios jetojne nje numer i madh banoresh te komunitetit rom egjiptian si dhe shqiptare pjese e emigrimit te brendshem gjate tranzicionit. Minibashkia numer kater e ka shume te veshtire te perballoje varferine dhe problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.798Z

Ja masat speciale policore per diten e ndeshjes Shqiperi-Serbi

Drejtoria e Policise Qarkut Elbasan ka marre nje sere masash organizative ne drejtim te sigurimit te rendit dhe qetesise per zhvillimin sa me normal te ndeshjes Shqiperi-Serbi e cila do te zhvillohet me date 08102015 ne oren 2045 ne Stadiumin Elbasan Arenabr br Ne oren 0800 te dates 08102015 do te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama