Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.934Z

Dekreti i Topit, gati levizja e lire Shqiperi-Maqedoni

R.Rapushi Duke filluar nga 16 prilli, shqiptaret nuk do te paguajne me taksen prej 10 eurosh per te hyre ne Maqedoni. Me dekretimin e djeshem nga Presidenti Bamir Topi te marreveshjes me Maqedonine, te gjithe shtetasit e dy vendeve do te kene mundesi te hyjne lirisht ne shtetin fqinj dhe te qendrojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.433Z

Malësi e Madhe, tentojnë të vjedhin inerte në trenin e linjës Shqiperi-Mali i Zi

Persona ende te paidentifikuar kane tentuar te vjedhin disa ton materiale inerte teksa po transportoheshin drejt Elbasanit nga treni i mallrave i linjes Shqiperi-Mali i Zi. Ngjarja ka ndodhur ne oret e vona te pasdites ne linjen hekurudhore Vukpalaj te Bajzes ne rrethin e Malesise se Madhe. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.515Z

Afganet, 7 mije USD per ne BE, kapen ne Shqiperi

Artan Cena TIRANE - Te nisur qe nga Afganistani per te ikur ne Bashkimin Evropian, shtate afgane e kane perfunduar udhetimin e tyre, ne Shqiperi. Lajmi eshte bere i ditur nga burimet zyrtare te Policise se Tiranes, te cilat bene te ditur se 7 klandestine me kombesi afgane, jane kapur nje dite me pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.377Z

Shqiperi Perpjekje per te integruar komunitetet e varfera te rrethinave

Ne nje nga zonat me te varfra te kryeqytetit shqiptar e mbiquajtur lagja e Kinostudios jetojne nje numer i madh banoresh te komunitetit rom egjiptian si dhe shqiptare pjese e emigrimit te brendshem gjate tranzicionit. Minibashkia numer kater e ka shume te veshtire te perballoje varferine dhe problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.798Z

Ja masat speciale policore per diten e ndeshjes Shqiperi-Serbi

Drejtoria e Policise Qarkut Elbasan ka marre nje sere masash organizative ne drejtim te sigurimit te rendit dhe qetesise per zhvillimin sa me normal te ndeshjes Shqiperi-Serbi e cila do te zhvillohet me date 08102015 ne oren 2045 ne Stadiumin Elbasan Arenabr br Ne oren 0800 te dates 08102015 do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.625Z

PS Basha sberi asgje per Tiranen neper Shqiperi premton zhvillim

Transmetuar me 22042015 - 1546 Tirane 22 prill 2015 NOAal- Partia Socialiste reagon lidhur me prezantimin e kandidatit demokrat per Vlorenbr br Deputeti Ervin Bushati deklaroi nga selia roze se Lulzim Basha prezantoi sot nje tjeter kandidat te PD dhe sic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.557Z

Cilat jane arsyet qe ne Shqiperi ka nje nivel kaq te ulet te aksesit te gruas ne politike

Jeta Seitaj eshte nje nga 13 grate qe po konkurron per tu rizgjedhur kryetare e nje minibashkie ne Tirane e kandiduar nga PS. Kur e pyes pse ka kaq pak gra edhe nga PD qe po kandidojne per tu zgjedhur ne organet e pushtetit lokal ajo thote Ka nje klime shume te ashper politike ne keto zgjedhje pran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama