Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

"Shqiperia, superfuqi energjetike"

Kryeministri Berisha nuk e ka fshehur qellimin per ta kthyer Shqiperine ne superfuqi energjetike ne rajon. Gjate konferences se perbashket per shtyp me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni, kreu i qeverise shqiptare ka riperseritur dhe njehere qendrimin se Shqiperia do te shnderrohet ne nje supe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.722Z

Shqiperia, biznes me ambjentin

Shqiperia mund te perfitoje 15 deri ne 24 milione euro ne vit vetem me shitjen e krediteve te oksidit te karbonit. Sipas protokollit te Kjotos, te gjitha vendet qe shkaktojne oksid karboni mbi nivelet e lejuara jane te detyruara te investojne ose ne permiresimin e teknologjise se biznes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.241Z

Bregu: Shqiperia, vend surprize

Qeveria shqiptare ka pershendetur rezultatet e publikuara nga Instituti prestigjioz Global Insight, i cili e rendit vendin tone, nder te parat shtete ne Evrope, per sa i perket rritjes ekonomike. Per ministren e Integrimit Majlinda Bregu kjo rritje ekonomike, e cila e etiketon Shqiperine si vendi su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.746Z

Shqiperia, "postbllok" Greqise

Shqiperia U-21 regjistroi nje barazim te cmuar 1-1 me Greqine edhe pse pati ne fund te gjitha mundesite per ta fituar takimin e marre revanshin e asaj humbje ne Athine 2-1 vitin e kaluar. Gjithsesi formacioni i Artan Bushatit, edhe pse gjashte mungesa nga ai qe triumfoi 1-0 me Kroacine po ne "Ruzhdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.259Z

Shqiperia meriton statusin

Kur na ndajne vetem pak jave nga mbledhja e Keshillit Europian Kryeministri Edi Rama ne nje interviste per gazetaret e TV5 Monde ka deklaruar se Shqiperia e meriton statusin e vendit kandidat Perballe 3 gazetareve franceze lideri i mazhorances ka sjelle ne vemendje se statusi eshte nje mekanizem i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.443Z

Shqiperia hapa para per drogen

Shqiperia nuk eshte ne mes vendeve me problematike per sa i perket trafikimit te droges, megjithese sipas ka ende probleme, pasi vendi vazhdon te jete vend transit, ne vendet e Evropes. Raporti i fundit i Kombeve te Bashkuara, ben te ditur se, vendi yne ka bere hapa para qe nga viti 2004 e ne vazhdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.962Z

"Shqiperia 1 kacidhe"

Socialistet e quajne mashtrimin e radhes dhe u tallen me nismen me te fundit te kryeministrit Sali Berisha: "Nje kilometer, nje polic". Nenkryetari i grupit parlamentar te PS-se, Erion Brace, madje ironizoi, duke e cilesuar ate si te barabarte me nismat e tjera te ndermarra nga kryetari i qeverise,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama