Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.758Z

Parlamenti Evropianperjashton Shqiperine

TIRANE- Komiteti i Jashtem i Parlamentit Europian votoi ne Bruksel raportet per Bosnjen Turqine Malin e Zi dhe Serbine nderkohe qe Shqiperia eshte lene jashte vemendjes si pasoje e konflikteve qe vijojne pafundesisht ne vend. Nderkohe qe ne seancen plenare ketyre rezolutave do ti bashkangjiten dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.579Z

Rama Berisha turp per Shqiperine

TIRANEuml ndash Pas deklaratave te kryeministrit Berisha per rritjen ekonomike ne vend kryetari i PS Edi Rama ka pohuar se kreu i qeverise eshte turpi i vendit. Rama deklaroi nepermjet rrjeteve sociale se kryeministri prej kohesh vazhdon te beje Shqiperine qesharake me fjalime groteske jashte vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.729Z

Nje Kryeminister britanik per Shqiperine

pAnthony Charles Lynton Blair i njohur si Tony Blair ka drejtuar sot mbledhjen e qeverise shqiptarep pIsh-kryeministri i Britanise se Madhe qe ka mbajtur kete detyre ne periudhen 1997-2007 do te jape keshilla per Shqiperine ne perpjekje per tu integruar ne Bashkimin Evropianp pKryeministri i Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.601Z

Kryeparlamentarja pakistaneze viziton Shqiperine

Kryetarja e Parlamentit te Pakistanit zonja Fahmida Mirza do te vizitoje Shqiperine ne datat 15-20 tetor. Vizita e pare e nje kryeparlamentareje pakistaneze e cila eshte e para grua qe zgjidhjet ne postin me te larte ne Pakistan vjen pas ftese se Topallit. Diten e shtune date 15 tetor 2011 ne oren 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.324Z

Cikloni Kleopatra prek Shqiperine

pCikloni Kleopatra mesohet se do te preke edhe Shqiperine ne oret e ardhshme Lajmi eshte bere publik nga agjencia e parashikimit te motit Meteoalb dhe sipas tyre shirat dhe stuhite e forta te eres do te jene te nje shkalle me te ulet p pSipas Meteoalb tornado ujore ose sic njihen ndryshe waterspout

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.285Z

Stoltenberg vlereson Shqiperine

brbrVleresimet per rolin e Shqiperise ne luften kunder Shtetit Islamik jane percjelle nga shefi i Aleances se Atlantikut Verior Jens Stoltenberg Gjate nje konference te perbashket per shtyp me presidentin Bujar Nishani nga selia e NATO-s ne Bruksel Stoltenberg tha se vendi yne ka bere shume ne adres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.580Z

Gjermania Mbeshtesim Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalgjermania-mbeshtesim-shqiperinesize smallbrbrGjermania mbeshtet procesin e integrimit europian te Shqiperise Ministri i Jashtem Valter Steinmeier gjate nje takimi qe pati me homologun shqiptar vleresoi ecurine e Shqiperise per reformat Ai cilesoi zbatimin e plote te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama