Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.155Z

Parlamenti Europian rezolute per Shqiperine

brbrParlamenti Europian ka diskutuar ne seance plenare projektrezoluten per Shqiperine te paraqitur nga Knut Fleckenstein Ne fjalen e tij raporteri Fleckenstein theksoi edhe njehere se zbatimi i reformes ne drejtesi duke nisur me procesin e vetingut mbetet celesi kryesor i shtyrjes perpara te reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Franca mbeshtet Shqiperine

Franca do te mbeshtese Shqiperine ne te gjitha proceset e integrimit drejt Bashkimit Europian. Eshte ky premtimi qe ka marre kryeministri shqiptar Sali Berisha nga Presidenti francez Nikolas Sarkozi gjate vizites qe zhvilloi ne Paris. Numri nje i elizes gjithashtu premtoi se se shpejti do te zhvillo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.510Z

DASH Hap historik per Shqiperine

brbrKalimi i reformes se drejtesise eshte nje hap historik per Shqiperine Keshtu shprehet Departamenti Amerikan i Shtetit pas miratimit me konsensus te reformes ne vend Duke pershendetur kalimin e reformes si nje sukses qe i perket shqiptareve Departamenti Amerikan thekson se ndihma e Shteteve te B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

PE miraton heqjen e vizave per Shqiperine

Komiteti i Drejtesise dhe Puneve te Brendshme ne Parlamentin Europian LIBE ka miratuar vendimin per liberalizimin e vizave per Shqiperine dhe Bosnjen. Vendimi per miratimin e vendimit per heqjen e vizave per Shqiperine eshte miratuar ne mbledhjen e sotme te LIBE-s me 49 vota pro dhe 2 vota kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.816Z

Klinton do te vizitoje Shqiperine

Ne kete takim Sekretarja Klinton pranoi ftesen e ministrit te Jashtem per te vizituar Shqiperine. Pas takimit ne nje konference per shtyp znj. Klinton i uroi mireseardhjen kolegut te saj nga Shqiperia. Klinton theksoi se ne kete takim u diskutua ne lidhje me shume ceshtje te cilat ndajne Shqiperia d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.170Z

Thaci pershendet vendimin per Shqiperine dhe Bosnjen

Kryeministri ne doreheqje i Kosoves Hashim Thaci e ka quajtur historik per Shqiperine vendimin e marre nga Bashkimi Evropian per heqjen e vizave per qytetaret shqiptare. Thaci ka uruar edhe homologun e tij Sali Berisha per kete sukses te Shqiperise ne rrugen e saj drejt integrimit ne Bashkimin Evrop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.119Z

Malaj per aksionin te pastrojme Shqiperine

brbrNismes te pastrojme Shqiperine ne nje dite iu bashkuan rreth 112000  vullnetare nxenes mesues e prinder Kjo u be e mundur   me mbeshtetjen e 13 drejtorive arsimore rajonale  Sipas zevendesministres se arsimit dhe sportit Nora malaj  fushata te tilla  kane rendesi pasi edukojne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama