Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

PE miraton heqjen e vizave per Shqiperine

Komiteti i Drejtesise dhe Puneve te Brendshme ne Parlamentin Europian LIBE ka miratuar vendimin per liberalizimin e vizave per Shqiperine dhe Bosnjen. Vendimi per miratimin e vendimit per heqjen e vizave per Shqiperine eshte miratuar ne mbledhjen e sotme te LIBE-s me 49 vota pro dhe 2 vota kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.816Z

Klinton do te vizitoje Shqiperine

Ne kete takim Sekretarja Klinton pranoi ftesen e ministrit te Jashtem per te vizituar Shqiperine. Pas takimit ne nje konference per shtyp znj. Klinton i uroi mireseardhjen kolegut te saj nga Shqiperia. Klinton theksoi se ne kete takim u diskutua ne lidhje me shume ceshtje te cilat ndajne Shqiperia d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.170Z

Thaci pershendet vendimin per Shqiperine dhe Bosnjen

Kryeministri ne doreheqje i Kosoves Hashim Thaci e ka quajtur historik per Shqiperine vendimin e marre nga Bashkimi Evropian per heqjen e vizave per qytetaret shqiptare. Thaci ka uruar edhe homologun e tij Sali Berisha per kete sukses te Shqiperise ne rrugen e saj drejt integrimit ne Bashkimin Evrop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.119Z

Malaj per aksionin te pastrojme Shqiperine

brbrNismes te pastrojme Shqiperine ne nje dite iu bashkuan rreth 112000  vullnetare nxenes mesues e prinder Kjo u be e mundur   me mbeshtetjen e 13 drejtorive arsimore rajonale  Sipas zevendesministres se arsimit dhe sportit Nora malaj  fushata te tilla  kane rendesi pasi edukojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.234Z

Thaci uron Berishen Vendim historik per Shqiperine

Lajmi per heqjen e vizave per Shqiperine eshte pritur me entuziazem edhe nga shqiptaret ne Kosove qe tashme jane te vetmit ne Ballkan qe ende do te udhetojne drejt Evropes permes regjimit te vizave. Ne kete dite te shenuar Kryeministri ende ne detyre i Kosoves Hashim Thaci uroi permes nje mesazhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.998Z

NATO fton zyrtarisht Shqiperine

Shqiperia dhe Kroacia moren dje zyrtarisht ne Samitin e Bukureshtit ftesen per t'u anetaresuar ne NATO. Lajmi u dha nga Sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, ne nje konference per shtyp pas bisedimeve ne samit. "Shqiperia dhe Kroacia u ftuan zyrtarisht te bashkohen me NATO-n nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.964Z

Gjermania ratifikon MSA-ne me Shqiperine

Bundestag-u gjerman ratifikon Marreveshjen e Stabilizim-Asociimit me Shqiperine. Bundestag-u gjerman ndermori ratifikimin e projektligjit te qeverise Federale ne lidhje me ratifikimin e Marreveshjes se Stabilizim- Asociimit te BE-se me Shqiperine. Kjo i hap rrugen miratimit te ligjit nga perfaqesia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama