Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.941Z

"Vizat", Fajon: Shume pune per standartet

Raportuesja e Parlamentit Evropian per liberalizimin e regjimit te vizave per Ballkanin Perendimor pershendeti rekomandimin e Komisionit qe Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia te vendosen ne listen e bardhe te Shengenit. “Jam e shqetesuar qe shumica e çeshtjeve te pazgjidhura kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.957Z

Lohan: Inkurajuese marredheniet Shqiperi-BE

Ambasadori i Komisionit Europian, Helmut Lohan i dorezoi kryeministrit Sali Berisha progres-raportin 2009 per Shqiperine. Kryeministri Sali Berisha deklaroi se Komisioni Evropian mbart frymen e euro-seriozitetit dhe euro-pozitivizmit dhe eshte shume inkurajues per Shqiperine ne rrugen e i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.480Z

Kurban mberrin edhe ne Tepelene

Promovimi Kreu i PSSH-se Edi Rama dhe libri i tij Kurban kane udhetuar te shtunen drejt Tepelenes per te zhvilluar aty nje takim promocional te perbashket me dashamiresit e letersise dhe elektoratin socialist. Rama eshte pritur ne Tepelene nga kreu i kesaj bashkie Termet Peci. shte nje liber ku rru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.062Z

Kryeministri pritje ne Pallatin e Brigadave per Banken per Zhvillim

Kreu i qeverise Sali Berisha organizoi dje pasdite nje pritje ne Pallatin e Brigadave me rastin e pervjetorit te Bankes per Zhvillim CEB. Ne fjalen e mbajtur me kete rast Berisha theksoi se ky institucion ka kryer investime qe shkojne deri ne 130 milione euro duke reduktuar edhe burokracite e sistem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.802Z

Vizat Fajon Duhen kritere reale per Kosoven

Gjate fjale se saj ne lidhjen e drejperdrejte me E Diell ne Top Channel raportuesja Fajon foli edhe per situaten ne te cilen ndodhet Kosova pas liberalizmit te vizave me Shqiperine dhe Bosnjen. Fajon tha se do ti kushtohet nje vemendje e vecante Kosoves dhe se pret qe situata ne te cilen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.463Z

21 shqiptare kishin hyre ilegalisht ne Greqi policia i kthen mbrapsh

Mesditen e sotme policia greke ka informuar per riatdhesimin e 44 emigranteve mes te cileve 21 shqiptare. Sipas policise greke riatdhesimi i shqiptareve eshte kryer ne rruge tokesore dhe detare permes pikave te kalimit kufitar qe lidhin Greqine me Shqiperine. Keta shtetas jane kapur kohet e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.373Z

Rama per standard 038 poors Nje lajm shume i mire

brbrKryeminstri Rama e ka cilesuar si nje lajm shume te  mire per vendin vendimin e standard amp poors qe ngriti vleresimin per Shqiperine nga e qendrueshme ne pozitive nje lajm shume i mire miq Pasi e kaluam ekonomine nga negative ne te qendrueshme vleresimi i ri i standardamppoor per Shqiperine

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama