Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.324Z

Cikloni Kleopatra prek Shqiperine

pCikloni Kleopatra mesohet se do te preke edhe Shqiperine ne oret e ardhshme Lajmi eshte bere publik nga agjencia e parashikimit te motit Meteoalb dhe sipas tyre shirat dhe stuhite e forta te eres do te jene te nje shkalle me te ulet p pSipas Meteoalb tornado ujore ose sic njihen ndryshe waterspout

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.285Z

Stoltenberg vlereson Shqiperine

brbrVleresimet per rolin e Shqiperise ne luften kunder Shtetit Islamik jane percjelle nga shefi i Aleances se Atlantikut Verior Jens Stoltenberg Gjate nje konference te perbashket per shtyp me presidentin Bujar Nishani nga selia e NATO-s ne Bruksel Stoltenberg tha se vendi yne ka bere shume ne adres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.580Z

Gjermania Mbeshtesim Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalgjermania-mbeshtesim-shqiperinesize smallbrbrGjermania mbeshtet procesin e integrimit europian te Shqiperise Ministri i Jashtem Valter Steinmeier gjate nje takimi qe pati me homologun shqiptar vleresoi ecurine e Shqiperise per reformat Ai cilesoi zbatimin e plote te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

Vizat LIBE jep ok per Shqiperine

Komiteti i Drejtesise dhe Puneve te Brendshme ne Parlamentin Evropian ka miratuar sot propozimin e eurodeputetes Tanja Fajon per heqjen e vizave per Shqiperine dhe Bosnjen. Vendimi per heqjen e vizave per Shqiperine eshte miratuar ne mbledhjen e sotme te LIBE-s me 49 vota pro dhe 2 vota kunder nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.236Z

Statusi pergjigje negative per Shqiperine

Komisioneri i Bashkimit Evropian per Zgjerimin Shtefan Fyle prezantoi opinionin per statusin kandidat per disa vende te Ballkanit perfshi edhe Shqiperine. Fyle njoftoi se KE-ja miratoi nder te tjera opinionet per Shqiperine dhe Malin e Zi.Ne nje konference per media komisioneri Fyle de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.155Z

Parlamenti Europian rezolute per Shqiperine

brbrParlamenti Europian ka diskutuar ne seance plenare projektrezoluten per Shqiperine te paraqitur nga Knut Fleckenstein Ne fjalen e tij raporteri Fleckenstein theksoi edhe njehere se zbatimi i reformes ne drejtesi duke nisur me procesin e vetingut mbetet celesi kryesor i shtyrjes perpara te reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Franca mbeshtet Shqiperine

Franca do te mbeshtese Shqiperine ne te gjitha proceset e integrimit drejt Bashkimit Europian. Eshte ky premtimi qe ka marre kryeministri shqiptar Sali Berisha nga Presidenti francez Nikolas Sarkozi gjate vizites qe zhvilloi ne Paris. Numri nje i elizes gjithashtu premtoi se se shpejti do te zhvillo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama