Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperine

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.580Z

Gjermania Mbeshtesim Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalgjermania-mbeshtesim-shqiperinesize smallbrbrGjermania mbeshtet procesin e integrimit europian te Shqiperise Ministri i Jashtem Valter Steinmeier gjate nje takimi qe pati me homologun shqiptar vleresoi ecurine e Shqiperise per reformat Ai cilesoi zbatimin e plote te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

Vizat LIBE jep ok per Shqiperine

Komiteti i Drejtesise dhe Puneve te Brendshme ne Parlamentin Evropian ka miratuar sot propozimin e eurodeputetes Tanja Fajon per heqjen e vizave per Shqiperine dhe Bosnjen. Vendimi per heqjen e vizave per Shqiperine eshte miratuar ne mbledhjen e sotme te LIBE-s me 49 vota pro dhe 2 vota kunder nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.236Z

Statusi pergjigje negative per Shqiperine

Komisioneri i Bashkimit Evropian per Zgjerimin Shtefan Fyle prezantoi opinionin per statusin kandidat per disa vende te Ballkanit perfshi edhe Shqiperine. Fyle njoftoi se KE-ja miratoi nder te tjera opinionet per Shqiperine dhe Malin e Zi.Ne nje konference per media komisioneri Fyle de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.155Z

Parlamenti Europian rezolute per Shqiperine

brbrParlamenti Europian ka diskutuar ne seance plenare projektrezoluten per Shqiperine te paraqitur nga Knut Fleckenstein Ne fjalen e tij raporteri Fleckenstein theksoi edhe njehere se zbatimi i reformes ne drejtesi duke nisur me procesin e vetingut mbetet celesi kryesor i shtyrjes perpara te reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Franca mbeshtet Shqiperine

Franca do te mbeshtese Shqiperine ne te gjitha proceset e integrimit drejt Bashkimit Europian. Eshte ky premtimi qe ka marre kryeministri shqiptar Sali Berisha nga Presidenti francez Nikolas Sarkozi gjate vizites qe zhvilloi ne Paris. Numri nje i elizes gjithashtu premtoi se se shpejti do te zhvillo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.510Z

DASH Hap historik per Shqiperine

brbrKalimi i reformes se drejtesise eshte nje hap historik per Shqiperine Keshtu shprehet Departamenti Amerikan i Shtetit pas miratimit me konsensus te reformes ne vend Duke pershendetur kalimin e reformes si nje sukses qe i perket shqiptareve Departamenti Amerikan thekson se ndihma e Shteteve te B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

PE miraton heqjen e vizave per Shqiperine

Komiteti i Drejtesise dhe Puneve te Brendshme ne Parlamentin Europian LIBE ka miratuar vendimin per liberalizimin e vizave per Shqiperine dhe Bosnjen. Vendimi per miratimin e vendimit per heqjen e vizave per Shqiperine eshte miratuar ne mbledhjen e sotme te LIBE-s me 49 vota pro dhe 2 vota kund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama