Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Meta: total 1000 / total_found 1959 / time 0.000 / keyword[0] shqipri / docs[0] 1959 / hits[0] 3550 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

Izet Haxhia: Pazari i pistë i Berishës me Albtelekom dhe burgosja ime
  • 2016-07-27

Izet Haxhia: Pazari i pistë i Berishës me Albtelekom dhe burgosja ime

Nga Izet Haxhia Perpara 10 vjetesh, rreth dy muaj para se të arrestohesha ketu ku jetoj, per hesap të interpol tirana, nje person i afert me marshallin, pasi i kishte kekuar vellait tim nr e tel. tim megjithe sygjerimin e vellait që të mos ja jepja até, për arsyen se ishte i afert dhe i bes

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

Noizy me shokë dhe një karvan me Audi, ja pushtimi shqiptar i Francës
  • 2016-06-11

Noizy me shokë dhe një karvan me Audi, ja pushtimi shqiptar i Francës

Në prag të ndeshjes Shqipëri - Zvicër, artistët shqiptarë, Noizy, Blerim Destani, Mc.Kresha etj kanë preferuar që ti marrin nga afër emocionet live të kësaj ndeshjeje. Ata kanë vërshuar me makina të shtrenjta drejt Francës për t'i qëndruar sa më "afër" kombëtares. Videoja ësht

Krkojuni falje fmijve
  • 2016-04-05

Krkojuni falje fmijve

Nga Zef Brozi Sa her vrapoj n nj nga parqe te shumta t qytetit ku banoj ktu n Amerik,ndrsa kaloj pran kndeve t lojrave pr fmij, knde t cilt ndodhen n zona t ndryshme t parkut, ndaloj pr disa minuta tek nj fush sportipr t par lojn e futbollit t ekipeve t ndryshme t fmijve dhe t rinjve. Disa metra

No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l