Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Meta: total 1000 / total_found 1959 / time 0.000 / keyword[0] shqipri / docs[0] 1959 / hits[0] 3550 /
No Pic available
  • 2013-11-04

Tri dokumente për themelimine Kishës Ortodokse Shqiptare

E dyta partí në parlamentin e vogël të Shqiprisë para Krishtlindjes së 24-s ka qënë kjo, partija përparimtare. Mos i shikoni emrat. Si partitë vetë në Shqiprí ashtu janë dhe emrat. Në të vërtetë, pas njer&e

No Pic available
  • 2013-10-29

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta

Bashkëpunimi rajonal, zhvillimi ekonomik, reformat në energjetikë dhe infrastrukturën e saj, mbrojtja e mjedisit, reforma në administratë, të drejtat e pronësisë dhe pika të tjera, ishin temat kryesore të axhendës, në ditën e dytë t mbledhjes së Komitetit parlamentar pr Stabilizim As

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta: Prova të qarta kundër korrupsionit
  • 2013-10-29

Komiteti i Asocim Stabilizimit Shqipëri-PE, firmoset rezoluta: Prova të qarta kundër korrupsionit

Bashkëpunimi rajonal, zhvillimi ekonomik, reformat në energjetikë dhe infrastrukturën e saj, mbrojtja e mjedisit, reforma në administratë, të drejtat e pronësisë dhe pika të tjera, ishin temat kryesore të axhendës së ditës e dytë të mbledhjes së Komitetit parlamentar për Stabilizim

No Pic available
  • 2013-10-28

Mustafa Kruja: E vërteta egrupit terrorist "Krahu Kombëtar"

Ndodhít’e perjodës gjashtmojore të sundimit ëidjan s’përmblidhen dot në pak radhë e mb’anë tjetër janë edhe mjaft të njohura. Ato përbëjnë një akt shumë të pleksur e të koklavitur të tr

No Pic available
  • 2013-10-10

Mustafa Kruja: Gjysmën ekomunistëve e shpëtova nga litari

Të tjera rreth shkrimit Letra surprizë në vëllimin e epistolarit Ekstrakte letrash të zgjedhura TIRANE- Një letër e rrallë është kjo e Mustafa krujës drejtuar  Fan Nolit në gusht 1945, kur gjëndej si klandestin në një fshat të Ital

No Pic available
  • 2013-09-27

Nju Jork,Nishani me komunitetin shqiptar: Ju jeni avokat t çshtjes shqiptare

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjes n nj pritje t organizuar pr nder t Tij nga komuniteti shqiptar, ku ishin t pranishm shqiptar nga New Yorku dhe t ardhur nga shtete t tjera t Shteteve t Bashkuara. N prshndetjen e rastit, Presidenti iu drejtua t pranishmve duke i quajtur avokat t çsh

Axhenda e Nishanit në SHBA, vetëm takime entuziaste me emigrantë shqiptarë
  • 2013-09-27

Axhenda e Nishanit në SHBA, vetëm takime entuziaste me emigrantë shqiptarë

Presidenti Bujar Nishani prej ditësh ndodhet në SHBA. Por, në dallim nga kryeministri Rama, axhenda e tij ka qenë shumë e varfër. Nishani ka pasur takime kryesisht me organizata dhe emigrant shqiptarë, me përjashtim të një takim me Filip Riker. Edhe gjatë ditës së sotme, Presidenca b