Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Meta: total 1000 / total_found 1959 / time 0.000 / keyword[0] shqipri / docs[0] 1959 / hits[0] 3550 /
Riker: Zgjedhjet e 23 qershorit, më të mirat e zhvilluara në Shqipëri
  • 2013-07-01

Riker: Zgjedhjet e 23 qershorit, më të mirat e zhvilluara në Shqipëri

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan, Filip Riker, i ka cilësuar zgjedhjet e 23 qershorit, si më të mirat të zhvilluara ndonjëherë në Shqipëri. Deklarata e Riker u bë pas një takimi që ka zhvilluar në Kroaci me presidentin Bujar Nishani, me rastin e ceremonisë së

Ferri i kolaudimeve në Tiranë, shoferët denoncojnë rradhët kilometrike (FOTO)
  • 2013-06-27

Ferri i kolaudimeve në Tiranë, shoferët denoncojnë rradhët kilometrike (FOTO)

Tiranë- Që kurse shërbimi i kolaudimit të automjeteve u bë një monopol në vendin tonë, shërbimi ndaj qytetarit dhe korrektësia ndaj tij është në nivele mininale. Pas muajsh të tërë denoncimesh të vazhdueshme nga qytetarët se ende sot ka vonesa e rradhë të gjata në ofrimin e shë

No Pic available
  • 2013-06-08

Jeta e panjohur e babait të Nënë Terezës

Jeta e Kolë Bojaxhiu, patriotit dhe humanistit shqiptar Nga Gjek Gjonlekaj/ New York      Pothuajse t gjithë autort e huaj q shkruajn pr Nn Terezën, theksojn n mnyr t veçant atdhedashurin e prindrve t saj, sidomos t babait, Kol Bojaxhiut. Prelati austriak Mons . Leo Masburg n kapitullin e 9-t

Shoferët e korrupsionit, në Tiranë patentat shiten me para në dorë
  • 2013-05-26

Shoferët e korrupsionit, në Tiranë patentat shiten me para në dorë

—Nga Arisa Liço— Tiranë- Aksidentet e shumta rrugore janë pasoja edhe padijes së drejtuesve të automjeteve. Ata janë të paaftë të drejtojnë automjetet dhe nuk njohin as sinjalistikën rrugore. Shumë prej tyre nuk kanë përfunduar kurset e kualifikimit dhe e kanë marrë lejen

No Pic available
  • 2013-04-24

Porti i Tivarit “rrëzon” ShëngjininKosovarët braktisin rrugën e kombit

TIRANE - Përfundon pa lavdi edhe një nga angazhimet e bujshme të qeverisë Berisha, e cila vite më parë kishte premtuar se Kosova mund ta përdorte portin e Shëngjinit në mënyrë ekskluzive. Bashkë me këtë, braktiset nga firmat kosovare të transportiut edhe “rruga e kombit” q