Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin

Total: 1075
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.309Z

Vendimi i Brukselit: Në vjeshtë shqiptarët lëvizin pa viza

Kukan: Vendimi në qershor, heqja para tetorit. Eurodeputetja Ludford: Një tjetër kontroll ekspertësh S’ka m dyshime, shqiptart n muajin tetor do t lvizin t lir drejt hapsirs “Shengen”. Komisioni Evropian i paraqiti dje Parlamentit Evropian raportin pr heqjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.450Z

Meta: Kushtetuta, garanci për zgjidhjen e ngërçit

Zv.kryeministri bëri thirrje që në vend të vendoset një dialog politik i qëndrueshëm Kushtetuta sht garancia m e mir e zgjidhjes s ngrit politik, ndaj opozita duhet ta pranoj at q t’i hap rrugn liberalizimit t vizave t shqiptarve dhe fill pas saj integrimit t plot n B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Buxheti, Bode informon FMN

Ministri i Financave, Ridvan Bode, ka zhvilluar sot nj takim me prfaqsues t Fondit Monetar Ndrkombtar, t kryesuar nga Shefi i Misionit pr Shqiprin, Gerwin Bell. N kt takim jan prezantuar pikat kryesore t projektbuxhetit t vitit 2009.Ministri Bode ka siguruar se shum shpejt projekti do t jet gati pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.858Z

Centralet brthamore, mbshtetje nga OKB

Kryeministri Berisha dhe Presidenti i Asambles s Prgjithshme t OKB-s, Srgjan Kerim, mbas takimit q u zhvillua n selin e Kryeministris n Tiran, dhan nj konferenc t prbashkt shtypi. N fjaln e tij kreu i kabinetit qeveritar e njohu zotin Kerim me iden e pr ta kthyer Shqiprin nj fuqi energjetike brthamo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Meta: Rama të mos bëjë kërkesa të pakuptimta Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','

Kreu i opozits Edi Rama duhet t qendroj larg ultimatumeve dhe t mos bj krkesa t pakuptimta. Kjo ka qen deklara e Zvends kryeministrit dhe Ministrit t Jashtm Ilir Meta n nj konferenc pr shtyp, pas kthimit nga Samiti i Sarajevs. M tej Meta ka siguruar dhe nj her se liberalizimi i vizave pr Shqiprin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Lesi fton të majtët për bashkëpunim në Strategjinë e Turizmit

Strategjia Kombtare pr zhvillimin e Turizmit, e hartuar fillimisht n vitin 1993 dhe e ripunuar n 2005-n do t shqyrtohet srish nga Ministria e Turizmit, pr ta prditsuar me akte t reja synimin e qeveris pr ta kthyer Shqiprin n nj destinacion t rndsishm turistik t Mesdheut. Kjo nism shte ditur nga zven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Viti Orvellian i Ismail Kadares

Viti 1985 ka qen nj nga vitet m t zymt pr komunistt shqiptar. N kt vit kur Shqipria humbi Vllain e Madh, ministri i vetshpallur i Ministris s t Vrtets pran Republiks Popullore Socialiste t Shqipris, Ismail Kadareja, shkroi romanin Viti i mbrapsht. Kush e ka lexuar romanin 1984 t George Orvellit e ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama