Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin

Total: 1075
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bush firmos Protokollin pr Shqiprin

Uashington (start) Gjat dits s nesrme, presidenti amerikan Xhorxh Bush do t nnshkruaj Protokollin e Antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n NATO. Kjo sht hera e par, sipas agjencis Ina q zhvillohet nj ceremoni e prmasave t tilla. Nj ceremoni e till, sht e para q zhvillohet nga Shtpia e Bardh, dhe se he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

NATO takim pr Shqiprin

Bruksel (start)- N Bruksel sht zhvilluar nj takim i Komitetit t Komitetit t Lart t NATO-s me Shqiprin. Takimi u zhvillua n formatin 26+1, pr prezantimin e ciklit t 10-t t Planit t Veprimit pr Antarsimin e Shqipris n NATO. Delegacioni shqiptar i prbr nga prfaqsues t institucioneve, kryesohej nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Berisha: BB vlersoi Shqiprin

Kryeministri Sali Berisha gjat mbledhjes s qeveris, ka prshndetur raportin e Banks Botrore Si t bsh biznes, i cili e rendit Shqiprin n vendin e dyt n bot, pr sa i prket prmbushjes s reformave q ka ndrmarr. Berisha u ndal n analizn q Banka Botrore, t ciln ai e konsideroi si institucioni m serioz i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.351Z

Fyle: Ngrci politik mund t pengoj Shqiprin

Komisioneri pr Zgjerimin Shtefan Fyle n nj deklarat shprndar pr mediat para nisjes s takimeve n Tiran, vlerson se vijimi i ngrcit politik, mund ta pengoj Shqiprin n arritjen e standardeve t pritshme nga nj vend aplikant pr antarsim n NATO. “Nj parlament thellsisht funksional sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

NATO fton n Aleanc Shqiprin dhe Kroacin, jasht Maqedonia

Ora 13: 33 Presidenti Bamir Topi me nj fjalim emocionant ka prshndetur vendimin e sotm t vendeve antare t NATO-s, pr ftesn n Aleanc t Shqipris duke e cilsuar at si nj arritje t gjith klass politike shqiptar, pozit dh eopozit si dhe nj merit pr popullin shqiptar. Shqipria sot dshmon se liria dhe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Vizat me Shqiprin, Brukseli kritika shkupit zyrtar

Zdhnsi i Komisionerit Evropian pr Drejtsi dhe Pun t Brendshme, Riccardo Mosca dhe raportuesi pr Maqedonin n Parlamentin Evropian, Erik Maer, i kan drejtuar kritika Shkupit zyrtar pr regjimin e ri t vizave. Zdhnsi i Komisionerit pr Drejtsi dhe Pun t Brendshme, Riccardo Mosca deklaroi pr gazetn maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama