Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale
  • 2013-04-21

PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale

Tiranë- Në një letër kërkesë drejtuar të gjithë kryetarëve të partive pjesmarrëse në zgjedhjet e 2013, Kshilli Kombtar i Personave me Aftsi t Kufizuara, kërkon përfshirjen e disa pikave të tjera në programet e tyre. Ndër të tjera ata kërkojnë garatimin e ketyrë pikave: I.   

No Pic available
  • 2012-03-04

METE gjobit CEZ30 milione leke

TIRANE-Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, penalizoi sot me 30 milion lek t reja, gjob, Operatorin e Shprndarjes s Energjis Elektrike n Shqipri, CEZ shprndarje. Vendimi ka ardhur pas instalimit t sahatve mats t paverifikuar prpara prdorimit dhe moszbatimit t ligjit pr bashkvulosjen e mo

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s
  • 2010-09-02

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s

KFOR-i sht i gatshm pr t’iball do sfide dhe pr t ofruar siguri pr t gjith qytetart e Kosovs. Kshtu u shpreh n Prishtin Komandanti I Forcave t Prbashkta n Napoli, Mark Fitzgerald, gjat ceremonis s ndrrimit t komands nga komandanti i deritanishm i KFOR-it Markus Bentler tek pasardhsi i tij Erhar

No Pic available
  • 2010-09-02

Ndryshojnë ligji dhe taksat për kazinotë

Ministria e Financave: Procedurat pr lotarit kombtare, bingon dhe makinat elektronike Ndryshon srish projektligji “Pr lojrat e fatit”, e bashk me t edhe niveli i taksave q duhet t paguajn shoqrit e bixhozit. Ministria e Financave e ka vendosur kt her theksin te lotarit kombtare, duke u d

No Pic available
  • 2010-09-02

Urdhri i Burgajt, përdhoset uniforma në tualetet e policisë

Institucionet policore nuk jan prgatitur t gjitha me dhoma zhveshje Urdhri i Hysni Burgajt pr punonjsit e policis q t mos veshin uniformn jasht shrbimit ka hyr n fuqi dje. Por, kreu i policis nuk ua ka krijuar kushtet, ashtu si kishte deklaruar, duke i ln efektivt t ndrrohen npr qoshet e godinave po

No Pic available
  • 2010-09-02

Sistemet e informacionit, qeveria rishikon programet

Vendimi Pr sistemet e informacionit t cilat ofrojn shrbime pr qytetart, pr biznesin dhe pr ndrveprimin dhe shkmbimin e informacionit pr administratn publike nprmjet sistemeve elektronike sht detyruese t zbatohen disa rregulla t reja, q ministri i Teknologjis dhe Informacionit, Genc Pollo ia propozo

No Pic available
  • 2010-09-02

Bisedat me njerëzit, Burgaj kërkon përmirësim te policët

Takimet “Prezantimin sa m dinjitoz t punonjsit t policis para qytetarve” Kreu i policis, Hysni Burgaj, ka zhvilluar takime pune me efektivat e tre komisariateve n Tiran, duke krkuar prej tyre prmirsim t komunikimit dhe prdorimin sa m t mir t uniforms. Qllimi i ktyre takimeve, q do t vaz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama