Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-08-17

ISSH: Si të përfitoni pension të pjesshëm

Kushtet dhe dokumentat për të përfituar pension të pjesshëm pleqërie Instituti i Sigurimeve Shoqrore publikoi dje kushtet, dokumentet dhe procedurat q duhet t ndrmarrin personat q kan dshir t prfitojn pension t pjesshm pleqrie, si edhe masn e ktij pensioni. ISSH bn t ditur

No Pic available
  • 2010-08-17

Charles Bukowski: Çmenduri prej shkrimtari

Ai lindi 90 vite m par. Si dje, m 16 gusht t vitit 1920, erdhi n jet n Gjermani, Charles Bukowski: maskilisti, alkoolisti dhe bastexhiu i pandryshueshm, ciniku, vetshkatrruesi, erotomani, gjeniali... Maskilist, alkoolist dhe bastexhi i pandryshueshm. Sarkastik, cinik, vetshkatrrues, erotoman, gjeni

No Pic available
  • 2010-08-17

Paratë për lejet e policëve, padi në gjykatë

Kreu i Sindikats, Sadetin Fishta, deklaron se nse Burgaj nuk jep prgjigje, ather do t’i drejtohen procesit gjyqsor Reagon Sindikata e Policis pr parat e lejeve t policve. Kreu i saj, Sadetin Fishta, ka deklaruar se n sindikat kan ardhur mbi 130 ankesa t punonjsve t policis, t cilt nuk kan prf

No Pic available
  • 2010-08-17

Vendimi i qeverisë, anulohen kurset e policisë jashtë vendit

Kriza financiare Efektivt mund t ndjekin trajnimet vetm me shpenzime personale Kriza financiare po vrehet do dit edhe m shum. Policia shqiptare ka anuluar t gjitha kurset e trajnimit jasht vendit pr punonjsit e policis t do niveli. Shkak shtvendimi i qeveris i nxjerr disa dit m par, ku deklarohet s

No Pic available
  • 2010-08-17

Konflikti, pezullohen dy efektivët e RENEA-s

SHKB nis hetimet pr abuzim me detyrn dhe prishje t rendit Dy efektiv t repartit special RENEA jan pezulluar nga detyra pr shkak t hetimeve q ka nisur SHKB-ja pr ta, pasi ata kan qen protagonist t nj konflikti t ndodhur disa net m par. Pavarsisht se t dmtuarit nuk kan pranuar t denoncojn n polici, in

No Pic available
  • 2010-08-17

Pushimet verore, boshatisen zyrat e administratës

Fier Emigrantt ankohen se nuk marrin shrbim Stina e vers boshatis institucionet e Fierit, duke shnuar munges shrbimesh n institucionet shtetrore. Megjithse kjo periudh regjistron fluksin m t madh t krkesave pr shrbime tek institucionet vendore pr drejtori t ndryshme n Fier, si pasoj e ardhjes s shu

No Pic available
  • 2010-08-15

Dekretet e Topit, hakmarrja ndaj mazhorancës

Kreu i shtetit premtoi se do t shikonte me rigorozitet vendimet e Kuvendit Nis “hakmarrja” e Presidentit Bamir Topi ndaj mazhorancs. Kreu i shtetit i sht prmbajtur premtimit t tij nj muaj m par nga Thethi, se do t veproj me mazhorancn n t njjtn mnyr sesi ajo po vepron me at. Presidenti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama