Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-09-02

Vendimi, të gjitha makinat në Shqipëri me targa të reja

Automjetet, miratohet vendimi për targat e reja T gjitha automjetet q regjistrohen n territorin e Shqipris, do t ndryshojn targn. Qeveria miratoi dje vendimin pr t pajisur me targa t reja t gjitha mjetet q regjistrohen n vend. N kt vendim jan prcaktuar t gjitha kriteret, madhsi

No Pic available
  • 2010-09-02

Ndryshime në lojërat e fatit, makinat elektronike të flasin shqip

Qeveria miratoi dje disa shtesa në ligjin e lojërave të fatit Makinat elektronike, ku shum shqiptar provojn t luajn dhe vn n loj fatin e tyre, ktej e tutje duhet t jen n gjuhn shqipe. Lojrat e ofruara prej tyre do t ken t gjith shpjegimin n gjuhn shqipe. Ky sht nj kriter i r

Targat e makinave, sistem i ri në janar
  • 2010-09-02

Targat e makinave, sistem i ri në janar

Duke nisur nga janari sistemi i targave t automjeteve n Shqipri do t ndryshoj. Drejtori i drejtoris s shrbimit t transportit rrugor prezantoi modelin e ri dhe deklaroi se nuk sht detyrim ndryshimi pr mjetet e targuara m par. “Targa e re do t hyj n fuqi prafrsisht n muajin janar, n qoft s

No Pic available
  • 2010-09-01

Zgjerohet ura e Lanës, lehtësim për trafikun

Kryqzim prane shkolles teknologjike, q sht nj nga pikat q lidh Tiranen me qytetet e jugut, pritet t marr frym lirisht fal nj projekti q ka ndrmarr bashkia e Tirans. Zgjerimi i ures mbi Lane, synon lehtsimin e qarkullimit t automjeteve n kt aks, i cili ka qen problematik. "Kjo sht nj pik

No Pic available
  • 2010-08-30

Dializa, ilaçe e transport edhe në rrethe

Nga shtatori, ilaçet e dializës në spitalet e rretheve. Shfuqizohet urdhri për heqjen e transportit Q prej muajit shtator, t smurt me dializ do t marrin medikamentet baz plotsuese pr trajtim mjeksor pran qendrave t dializs n rrethe. T smurt q kryejn dializ, nuk do t rendin

No Pic available
  • 2010-08-30

Serbia, eksperiencë për hapjen e spitalit të ri

Gjatë vizitës dyditore në vendin tonë, ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Tomica Milosavljeviç Gjat vizits dyditore n vendin ton, ministri i Shndetsis s Serbis, Tomica Milosavljevi, ka kryer nj vizit n Qendrn Spitalore Universitare “Nn Tereza”. N takimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama