Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Hyn në fuqi vendimi, rritja e pagave të ushtarakëve

Kush dhe sa përfitojnë rritje page nga 1 korriku: Doganat, mësuesit e edukatorët, hetuesit e SHKB-së. Klasifikimi i vendeve të punës Qeveria rrit pagat e ushtarakve aktiv t Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Vendimi i marr m 8 korrik tashm ka hyr n fuqi pas bot

No Pic available
  • 2010-08-29

Dializa, tani mjekimi edhe në rrethet e vendit

Shrbimi T smurt me dializ, q prej muajit shtator do t ken mundsi t marrin eritropoetinn, medikament baz plotsues i trajtimit mjeksor, q ofrohet nga sistemi shndetsor publik shqiptar pran qendrave t dializs n rrethe, ku marrin edhe trajtimin dialitik t tyre. “Kjo mundson evitimin e ardhjes s t

No Pic available
  • 2010-08-27

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

No Pic available
  • 2010-08-27

Uniformat, policët: Do zhvishemi publikisht

Kreu i policis: Do i krijojm kushtet. Polict kan nevoj vetm pr nj dhom Femrat n polici, m t indinjuarat: Krkojm dhoma t veuara N ligjin e policis sht sanksionuar se punonjsi i policis prdor uniformn, shenjat dhe simbolet e policis vetm gjat kryerjes s detyrs. Kjo sht prforcuar m shum nga nj urdhr i

No Pic available
  • 2010-08-27

Meta, diplomatëve: Lobim agresiv për Kosovën

Mbyllet Konferenca e Ambasadorve t Shqipris Turdiu: Prioritetet e politiks s jashtme Kosova ka marr vmendjen kryesore n ditn e dyt dhe t fundit t Konferencs s Ambasadorve shqiptar kudo n bot. N sesionet e zhvilluara dje n Ministrin e Jashtme, prfaqsuesit kryesor t diplomacis shqiptare i kan udhzuar

No Pic available
  • 2010-08-26

Ky vit historik, po na ndryshon imazhi

Cilat janë arsyet kryesore për këtë vit historik për sa i takon turizmit? E para dhe kryesorja është ndryshimi i imazhit të vendit. Dit m par, Kryeministri i vendit, z. Berisha, do t shprehej se viti 2010 po shnon rezultate historike pr turizmin, duke uviti i par gjat t

No Pic available
  • 2010-08-26

Komunalja e Plazhit, padi Inspektoratit të Mjedisit

Ndrmarrja e Pastrimit dhe e Gjelbrimit n zonn e Plazhit t Durrsit ka paditur n Gjykatn e Rrethit pr t kundrshtuar gjobn e vendosur dit m par nga Ministria e Mjedisit. Drejtori i ksaj ndrmarrjeje, Ali Karaj, tha dje pr “standard”: “Gjoba n shumn 1 milion lek e vendosur nga Inspektor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama