Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Trajtim të veçantë për pilotët, minatorët, polumbarët dhe oficerët

ISSH: Mbyllen kërkesat për trajtim të veçantë nga punonjësit e minierave dhe industrisë ushtarake Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka zbardhur dje skemn e trajtimit t veant pr minatort, ish-pilott fluturues n pension, polumbart dhe oficert. Sipas ksaj skeme, kto kategori pe

No Pic available
  • 2010-08-26

Higjiena mbyll 85 restorante në Fier

Kontrolli u prqendrua n lokalet e dasmave. Gjobiten edhe 20 tregtar t ujit Shtimi i numrit t t helmuarve gjat javve t fundit ka vn n lvizje strukturat shtetrore, q kan pr detyr t sigurojn cilsin e ushqimeve n restorante dhe dyqane ushqimore. Nga kontrollet e kryera s fundi ka rezultuar se m shum se

No Pic available
  • 2010-08-26

Ministria e Mjedisit, alarm për zjarret

Zv/ministri Meneri: Do t kemi edhe dhjet dit t nxehta. Duhetkujdes maksimal Shtimi i zjarreve n ditt e fundit t vers ka alarmuar Ministrin e Mjedisit, q sht prgjegjse edhe pr ruajtjen e pasurive pyjore t vendit. Zv/ministri i Mjedisit, paralajmroi dje t paktn edhe 10 dit t tjera t nxehta q mund t fa

No Pic available
  • 2010-08-26

Pesë vatra zjarri rrezikojnë kurorën me pisha të qytetit

Puk Kurora me pisha e qytetit t Puks sht rrezikuar nga pes vatra zjarri q kan shprthyer n t njjtn koh paraditen e djeshme, duke alarmuar dhe banort. Forcat zjarrfikse dhe punonjsit e Shrbimit Pyjor kan ndrhyr pr t lokalizuar deri n shuarjen e plot t flakve mesditn e djeshme. Sipas inspektorve pyjor

No Pic available
  • 2010-08-26

Trafik i rënduar edhe pa emigrantët

Fier Rrugt e Fierit gjat orve t paradites jan n kaos t vrtet. Rrethrrotullimi tek ish-banka e vjetr sht vendi ku krijohen radht m t gjata t makinave. Pothuaj do dit trafiku n kt vend bllokohet deri n tri or. “Fluksi i automjeteve dhe shkelja e rregullave t qarkullimit shkakton kt situat t rnd

No Pic available
  • 2010-08-26

Integrimi, prioritet i diplomacisë shqiptare

Prioriteti i diplomacis shqiptare duhet t jet integrimi europian i vendit. Kreu i shtetit, kryeministri Berisha dhe shefi i diplomacis Meta u kan krkuar prfaqsuesve diplomatik n konferencn vjetot t ambasadorve, t punojn intensivisht me qllimin e vetm, integrimin sa m t shpejt n familjen europiane.

No Pic available
  • 2010-08-26

Universitetet amerikane, fabrikat e elitës së trurit

Sipas shum sondazheve dhe klasifikimeve, 17 universitete amerikane listohen si m t mirt n 20 universitetet e par n bot. Prse Amerika vazhdon q t ket lidershipin n fushn e arsimit t lart? Pr t gjetur studentt m t mir n bot, przgjedhsit kan organizuar nj turne rekrutimesh n katr kontinente t bots dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama