Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.568Z

Ish-kreu i SHIK, Klosi: Majko donte të më arrestonte

Ish kreu i SHIK-ut, Fatos Klosi tha mbrm n "Opinion" se ish-kryeministri Majko ka tentuar q ta arrestoj at kur ai ishte n detyr. Fatos Klosi, ish kreu i Shrbimit Informativ ka pranuar se gjat kohs s tensionimit t marrdhnieve mes tij dhe kryeministrit t asaj kohe, pr t ishtegati nj flet arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.207Z

Aksidentohet zjarrëfiksi, shpëtoi jetën e tre fëmijëve

Nj punonjs i Shrbimit Zjarrfiks n qytetin e Fierit, gjeti vdekjen pas rrzimit nga kati i tret i nj pallati shumkatsh. Ngjarja e rnd ndodhi mbrmjen e djeshme n lagjen Apollonia. 42-vjeari ishte thirrur pr ndihm nga nj qytetare, e cila kishte probleme me dern e jashtme t baness, nga ku nuk po mund t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Vizat, Basha raporton te Siguria më 20 korrik

Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, do t raportoj n Komisionin e Siguris n 20 korrik lidhur me prmbushjen e 3 kushteve t fundit pr liberalizimin e vizave. Pas vzhgimit edhe t ekspertve ndrkombtar n terren, ministri do t sqaroj ligjvnsit se ku sht arritur lidhur me prmbushjen e kty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Tregu i gazit të lëngshëm, hetim për konkurrencën

Autoriteti i Konkurrencs ka nisur kto jav nj hetim mbi tregun e gazit t lngshm n vend. N fokus t hetimit paraprak sht importi dhe kufizimet e mundshme t konkurrencs n tregtmin e gazit. Autoriteti i Konkurrencs administroi dy formular ankese nga grosistt e gazit dhe korespondencn mes tyre dhe koncens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Olldashi: Gjobat 10% e s ardhurave vjetore

N ligjin aktual t telekomunikacioneve gjoba m e rnd n rast t shkeljeve ligjore, sht 10 milion lek t reja, ndrkoh me ligjin e ri gjoba do t shkoj deri n 10% t t ardhurave vjetore. Kshtu e deklarua nj dit m par Ministri I Transporteve dhe Telekomunikacionit, Sokol Olldashi, sipas t cilit nj nga risit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Nishani: Në qershor nis nga puna përmbarimi privat

Ministri i Drejtësisë shpjegon funksionimin e këtij shërbimi të ri, sa licenca do të jepen N Ministrin e Drejtsis u zhvillua dje konkurrimi pr prmbarues privat, nga ku 65 kandidat iu nnshtruan testimit me shkrim. Por, jo t gjith fituesit do t marrin licenc, pasi dhnia e lic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama