Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit

Meta: total 369 / total_found 369 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-08-19

Inspektorati i Punës e Shëndeti Publik, kontrolle në vendet e punës

Vendimi Me propozimin e ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta dhe t ministrit t Shndetsis, Kshilli i Ministrave vendosi dje q Inspektorati Shtetror i Puns t bashkpunoj me institucionet n varsi t Ministris s Shndetsis dhe, konkretisht, me Institutin e Shndetit Publik dhe Inspekt

No Pic available
  • 2010-08-19

Nga 1 korriku rriten pagat e vendorëve, shtesë inxhinierëve

Miratohet vendimi, rritje për të gjithë punonjësit Qeveria rrit pagat e drejtuesve t pushtetit vendor, por edhe t punonjsve t bashkive, komunave e njsive bashkiake. Vendimi sht marr dje n Kshillin e Ministrave pas nj propozimi tnga ministri i Brendshm dhe ministri i Financave. N

No Pic available
  • 2010-08-19

26 gusht, Meta mbledh diplomatët tanë në botë

Ministria e Jashtme n Tiran ka thirrur n nj takim ambasadort q prfaqsojn vendin ton n bot. Konferenca e ambasadorve t Shqipris n bot, sipas Ministris s Jashtme, sht thirrur nga kreu i ktij institucioni, Ilir Meta. N nj deklarat nga Ministria e Jashtme, thuhet se konferenca e amba

No Pic available
  • 2010-08-19

Lesi: Investimet në turizëm, Shqipëria pas tri vitesh, nga më të kërkuarit në Mesdhe

Intervista/ Zëvendësministri i Turizmit, Nikollë Lesi, tregon për ecurinë e sezonit turistik, investimet dhe pritshmërinë për të ardhmen A e ka menduar ndokush se Shqipria n pak vite do t jet nga vendet m t krkuara n rajonin e Mesdheut pr sa i prket turizmit? Nikoll Les

No Pic available
  • 2010-08-18

Spitali Civil si Ushtarak, me qendër aksidentesh

Vasili: “Masterplanin do ta inaugurojm shum shpejt, ulni ditqndrimin e pacientve n spitale” Masterplani, spitali brenda qendrs “Nn Tereza” do t inaugurohet shum shpejt, por nj dat fikse apo muaj konkret se kur do t bhet ende nuk sht dhn. Dje n prezantimin e fazs s fundit t kt

No Pic available
  • 2010-08-18

Ligji për dokumentet, rastet kur përbën sekret shtetëror

Procedurat e merrjes së informacioni dhe dy rastet e kufizimit do qytetar shqiptar ka t drejtn e informimit ndaj dokumenteve zyrtare dhe ligji e bn t qart se si mund t ushtrohet kjo e drejt q nuk prjashton as t huajt. Administrata publike sht n shrbim t do krkuesi, pasi neni 23

No Pic available
  • 2010-08-18

Nënat me shumë fëmijë, kur dalin në pension

Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikon kushtet që duhet të plotësojë një nënë me shumë fëmijë për të dalë në pension më herët Ndonse legjislacioni shqiptar n fushn e sigurimeve shoqrore dhe n at t daljes n pension sht i njsuar, ekziston nj kategori q ka mbetur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama