Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetasit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.301Z

Turqia heq vizat për shtetasit kosovarë

Turqia ka hequr vizat për shtetasit kosovarë. Këtë e bëri të ditur dje ministri i Jashtëm i Turqisë, Ali Babacan, gjatë takimit me Presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu. Babacan tha se kontributi i Kosovës për stabilitetin dhe sigurinë në rajon është shumë i rëndësishëm dhe vlerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.518Z

Afat per shtetasit pa pasaporte, aplikim 1 prill-1 maj

Qeveria percaktoi dje afatin 1prill- 1maj, si periudhe aplikimi vetem per shtetasit pa pasaporte. Ky vendim i miratuar diten e djeshme ne mbledhje e Keshillit te Ministrave, nder te tjera percakton se ne rast se punonjesit e Gjendjes Civile, lejojne aplikimin e shtetasve me pasaporte brenda kesaj pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.411Z

I bllokohet pasaporta shtetasit belg

Gjykata e Tiranës ka dhënë dje një masë sigurie të veçantë për një shtetas të huaj, i cili ishte akuzuar për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. Shtetasi belg, Marsel Bisiauc, është arrestuar tri ditë më parë në aeroportin "Nënë Tereza" në kryeqytet, ndërsa i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.825Z

Siri evakuohen shtetasit ruse

Dy avionë ushtarakë transporti mbërritën ditën e martë në Siri, për të nisur procesin e evakuimit të shtetasve nga vendi i përfshirë prej dy vitesh në një luftë të ashpër civile. Informacioni u bë i di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.802Z

Tiranë, aksidentoi 20-vjeçaren, pranga shtetasit grek

Gazeta ShqipNjë 61-vjeçar grek është vënë në prangat e policisë kryeqytetase për akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas burimeve zyrtare të policisë së Tiranës, Ioakeim Boutolas, 61 vjeç ka aksidentuar mëngjesin e së martës, një 20-vjeçare, në vendin e qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.465Z

SHBA, Iranit: Liro 3 shtetasit amerikanë

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Iranit lirimin e menjëhershëm të tre shtetasve amerikane që mbahen në burgjet e Republikës Islamike që prej 9 muajsh. Uashingtoni ka nisur drejt Teheranit një notë zyrtare, ku e cilëson mbajtjen e shtetasve amerikanë me pa të drejtë dhe ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.085Z

Karta identiteti, vetëm shtetasit pa pasaportë

Kompania “Sagem” me mirëkuptimin edhe të qeverisë “Berisha” pezullon dhënien e kartave të identitetit për shtetasit që disponojnë pasaporta dhe konsideron si parësorë përgjatë një muaji vetëm ata persona që nuk kanë pasaportë. Vendimi i djeshëm i qeverisë që erdhi pas nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama