Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetet

Meta: total 1000 / total_found 69992 / time 0.028 / keyword[0] shtetet / docs[0] 69992 / hits[0] 97303 /
Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

Erdogan kërkon raketa nga Rusia, SHBA në alarm: Do ketë pasoja të rënda
  • 2019-03-09

Erdogan kërkon raketa nga Rusia, SHBA në alarm: Do ketë pasoja të rënda

Pentagoni paralajmëroi pasoja të rënda për marrëdhëniet ushtarake mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë, nëse Ankaraja do të blejë një sistem rus raketash tokë-ajër (S-400). “Nëse Turqia e merr sistemin S-400, do të ketë pasoja të rënda në marrëdhëniet tona ushtarake me

Përmbyset kamioni me emigrantë në Meksikë, të paktën 25 viktima
  • 2019-03-08

Përmbyset kamioni me emigrantë në Meksikë, të paktën 25 viktima

Janë të paktën 25 të vdekur dhe 32 të plagosur nga një aksident rrugor në jug të Meksikës, ku një kamion me emigrantë të Amerikës Qendrore përfundoi i rrëzuar me kokë poshtë. Përplasja ndodhi në Chiapas, në kufi me Guatemalën, ku çdo vit mijëra njerëz nisin udhëtime të rrez

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të
  • 2019-03-08

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të

Presidenti venezuelian, Nicolas Maduro, ka fajësuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndërprerjen masive që Karakas dhe një duzinë shtetesh në vend ka mbetur në errësirë. Ndërprerja e energjisë, ka denoncuar Maduro, “është pjesë e luftës elektrike të shpallur dhe drejtuar

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane
  • 2019-03-07

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane

Ndërsa Shqipëria është një nga vendet më pro-europiane dhe po përpiqet me të gjitha forcat që të anëtarësohet në Bashkimin Europian- gjë që duhet ende shumë e largët- qytetarët e saj janë një hap para. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat dhe të përpunuara nga Monito

Venezuela urdhëron largimin e ambasadorit gjerman
  • 2019-03-07

Venezuela urdhëron largimin e ambasadorit gjerman

Qeveria e Venezuelës urdhëroi largimin nga vendi të ambasadorit të Gjermanisë, për shkak të mbështetjes ndaj udhëheqësit të opozitës Juan Guaido, i cili është përfshirë në një betejë politike me Presidentin Nicolas Maduro. Përmes një deklarate, qeveria venezueliane i dha 48 orë