Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetet

Meta: total 1000 / total_found 69992 / time 0.028 / keyword[0] shtetet / docs[0] 69992 / hits[0] 97303 /
Turizmi, Rusia dhe Kina i shtohen shteteve pa viza për në Shqipëri
  • 2018-03-22

Turizmi, Rusia dhe Kina i shtohen shteteve pa viza për në Shqipëri

Rusia, Arabia Saudite, Bjellorusia, Gjeorgjia, Katari, Omani, Tajlanda, Kina dhe Bahrein janë shtetet që i shtohen listës së vendeve që mund të udhëtojnë pa viza drejt Shqipërisë nga 1 prilli deri më 31 tetor të 2018. Lista e shteteve është miratuar në mbledhjen e qeverisë, dhe mban

No Pic available
  • 2018-03-22

Trump i vërsulet Kinës, vendos 50 miliardë dollarë tarifë mallrash

SHBA planifikon të imponojë 50 miliardë dollarë në tarifa për mallrat kineze dhe të kufizojë aktivitetin e investimit të këtij vendi në SHBA si shpagim për atë që pretendon se janë vite të vjedhjes së padrejtë të pronës intelektuale. Shtëpia e Bardhë tha se veprimet vijnë pas

Dita Botërore, moshat më të rrezikuara për të lindur fëmijë me Sindromën Down
  • 2018-03-21

Dita Botërore, moshat më të rrezikuara për të lindur fëmijë me Sindromën Down

Në dhjetor 2011, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara shpalli 21 Mars si Ditën Botërore të Sindromës Down. Kjo Asamble vendosi që nga viti 2012, të organizojë Ditën Botërore të Sindromës Down, në 21 mars të çdo viti dhe fton të gjitha Shtetet Anëtare, organizatat e Kom

No Pic available
  • 2018-03-21

Vota e emigrantëve, Majko: Vendoset në komisionin e reformës zgjedhore

Reforma Zgjedhore u rikthye si një temë e nxehtë, paraditen e sotme, ku në një takim të organizuar nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, bashkëkryetarët e Komisionit të Posaçëm, Bledar Çuçi dhe Oerd Bylykbashi, njohën përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar me ecurinë e reformë

Rrëzohet miti; Shqiptarët nuk janë aq të gjindshëm dhe bujarë sa mendonit!
  • 2018-03-20

Rrëzohet miti; Shqiptarët nuk janë aq të gjindshëm dhe bujarë sa mendonit!

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. Bukë, kripë e zemër, është një shprehje popullore që mishëronte pikërisht këtë sjellje. Por duket se ndryshimi i ritmit të jetesës pas vit

Dyshimet mbi financat e PD, KQZ zbardh raportin për 2017 (Foto)
  • 2018-03-20

Dyshimet mbi financat e PD, KQZ zbardh raportin për 2017 (Foto)

Në një kohë kur tempi i debatit mbi financimet ruse në kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA, duket se ka rënë ndjeshëm në krahasim me ditët kur u zbulua skandali nga Mother Jones, KQZ ka bërë publik edhe raportin financiar të PD-së për vitin 2017. Komisioni Qendror i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama