Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.228Z

Zjarri perfshin Shtetet e Bashkuara

Me qindra zjarrfikës janë vënë në lëvizje për të vënë nën kontroll dy zjarret më të mëdha që kanë përfshirë ndonjëherë Shtetet e Bashkuarara . Në Kolorado dhe Neë Meksiko flakët kan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.970Z

A duhet ndërhyrja në shtetet e dështuara?

Administrata e presidentit Bush dhe një numër në rritje ekspertësh të politikës së jashtme thonë se shtetet e dështuara përbëjnë kërcënim për paqen dhe sigurinë. Megjithatë, ka kritikë që thonë se ndërhyrja në shtetet e dështuara mund të bëjë më shumë dëm se mirë. Gul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.591Z

SHBA-të mbyllin ambasadat në shtetet islamike

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të mbyllin ambasadat dhe konsullatat në botën islamike nëpër botë të dielën pasi ka marrë kërcënime të specifikuara. Zyrtarë të Departamentit të Shtetit kanë thënë se ata janë duke ndërmarrë masa të mjaftueshme dhe të kujdesshme. Zëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.752Z

Shtetet ku Facebook përdoret më shumë

Facebook tashmë mbretëron në botën e internetit. Mendohet se rreth 700-800 milionë persona janë rregjistruar në këtë rrjet social. Por, cilat janë shtetet në të cilat Facebook përdoret më shumë? Analistët e comScore kanë botuar një studim dhe kanë arritur në përfundimin se tre s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.931Z

SHBA rivalet fushate ne shtetet kyce

Dy rivalët në zgjedhjet presidenciale amerikane kanë nisur një fushatë kyçe në terren, në shtetet që do të vendosin se kush do të fitojë në zgjedhjet e së martës. Barack Obama po bën fushatë në Ohaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.703Z

Kosova, 81 shtetet qe e njohen

Eshte shtuar gjeografia e shteteve qe kane njohur dje pavaresine e Kosoves. Keshtu, tete shteteve qe jane prezantuar qe diten e djeshme per njohjen e shtetit me te ri te Evropes, po ne perfundim te dites se djeshme kane qene dhe te gjitha vendet e Konferences Islamike, ato qe ne bllok e kane njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.823Z

Prodhimi i naftës në Shtetet e Bashkuara

Shtetet e Bashkuara janë tani prodhuesi më i madh i naftës në botë. Kjo, sipas një raporti të ri nga kompania BP Energy, e cila thotë se ishin "mënyrat e avancuara të nxjerrjes së naftës" që i bënë Shtetet e Bashkuara prodhuesin kryesor të energjisë në botë. Por të tjerë thonë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama