Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.703Z

Kosova, 81 shtetet qe e njohen

Eshte shtuar gjeografia e shteteve qe kane njohur dje pavaresine e Kosoves. Keshtu, tete shteteve qe jane prezantuar qe diten e djeshme per njohjen e shtetit me te ri te Evropes, po ne perfundim te dites se djeshme kane qene dhe te gjitha vendet e Konferences Islamike, ato qe ne bllok e kane njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.823Z

Prodhimi i naftës në Shtetet e Bashkuara

Shtetet e Bashkuara janë tani prodhuesi më i madh i naftës në botë. Kjo, sipas një raporti të ri nga kompania BP Energy, e cila thotë se ishin "mënyrat e avancuara të nxjerrjes së naftës" që i bënë Shtetet e Bashkuara prodhuesin kryesor të energjisë në botë. Por të tjerë thonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.078Z

Shtetet amerikane takim per Assange

Ministrat e Jashtëm të vendeve të kontinenteve amerikane do të takohen të premten e ardhshme për të diskutuar mbi krizën e lindur mes Britanisë dhe Ekuadorit për shkak të Julian Assange. Të 23 anëtarët e Organizatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.345Z

Dje, Dita e Veteranëve në Shtetet e Bashkuara

Gazeta ShqipFesta 11 nëntori është dita e veteranëve në Shtetet e Bashkuara, një festë federale kur nderohet personeli ushtarak që ka shërbyer në të gjitha luftërat amerikane. Këtë vit është hera e parë që festohet festa e veteranëve, pasi trupat amerikane u larguan nga Iraku në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.043Z

Përse shtetet e pasura arabe s’i duan refugjatët?

Është vështirë të mos vihet re se gati të gjithë refugjatët sirianë ikin drejt Perëndimit, në vend se të kërkojnë strehim të sigurt në shtetet e pasura të Gjirit Arab. Tani, përdoruesit e rrjeteve sociale në gjithë botën pyesin gjithnjë e më shumë se përse. Në Twitter, hash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.115Z

Dhjetë shtetet me kushtet më të vështira ekonomike

Varfëria – Por lufta civile, situatat kritike politike, problemet mjedisore, çojnë shpesh në varfëri dhe realisht ka shumë vende në të cilat ekonomia është në kushte katastrofale dhe mbart pak shpresa për përmirësim  Gjithkush, kudoqoftë, ankohet me të drejtë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.293Z

Shtetet e Bashkuara Siria terheqin ambasadoret

Vetem disa ore pasi Departamenti i Shtetit njoftoi se ambasadori amerikan ne Siri Robert Ford ishte kthyer ne Uashington per shkak te kercenimeve te sigurise ambasada siriane ne Uashington tha se ambasadori i saj Imad Moustapha do te kthehej ne Damask. Si ambasadori amerikan ne Siri ashtu edhe am

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama