Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.144Z

Shteti i pushtetit

Zevendesimi i deputeteve ministrave kryetarit e kryeministrit te Kosoves eshte gjithsesi i nevojshem por kurrsesi i mjaftueshem. Ndryshimi i sistemit bashke me clirimin nga dominimi i kesaj shtrese prej miqsh te pushtetareve eshte kombinimi fitues per qytetaret e Kosoves sot. Sepse pushteti aktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.293Z

Shteti ynë legen

Andi Kananaj Shteti ynë legen është temë që vazhdon të na angazhojë sistematikisht. Shteti ynë legen artikulohet në media pikërisht nga ata që e kanë kthyer në një vënie teatrale mesjetare. Teksa krijohet përshtypja naive se drejtësia do të triumfojë në xhiron e 10 ditëve, shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.669Z

Zoti Topi, ti nuk je shteti, prandaj bëre Grusht Shteti!

13-01-2012 / Redaksionale Shpallja e partisë së re në një emision satirik, në një kanal televiziv pranë opozitës, ishte vetëm forma karikatureske e zbritjes në mejdanin e politikës. Por marria e intervistës qëndronte tek paradoks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.016Z

KRIZAT DHE SHTETI

Nga Lavdosh Ahmetaj Përsa u përket mënyrave të përballimit të krizave permanente, të cilat janë në thelbin e sistemeve të bazuara mbi tregun e lirë, janë ballafaquar dy rryma të kundërta të mendimit ekonomik. Njëra rrymë, që mbron parimin e mekanizmit perfekt të tregut, argumenton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.555Z

Shteti nën dëborë

Share Nga Edi Rama www.edirama.al   Kudo jashtë Shqipërisë ku tërbimi i motit ka sjellë fatkeqësinë e izolimit ndër zona të caktuara dhe ku shteti ka vështirësi në përballimin e situatës, nuk po bën vaki asgjë e ngjashme me atë që ndodh në vendin tonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.289Z

A është Rama burrë shteti?

Edmond Arizaj Katër vjet në opozitë duhet të kenë mjaftuar për shumë shqiptarë, për të krijuar idenë e tyre rreth burrërisë shtetdrejtuese të kryesocialistit Edi Rama. Me gjithë vitet e gjata në pushtet, Rama nuk ka pasur asnjëherë në dorë përgjegjësitë e një burri shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.415Z

Shteti "nënkontrakton" borxhin

Ervin Bushati Qeveria e vendit ka gjetur një zgjidhje origjinale për të përballuar...përgjegjësinë ndaj borxhit publik dhe detyrimeve financiare që ka ndaj të tretëve: borxhin afatmesëm ua ka kaluar në ngarkim firmave vendëse që kanë kontrata me shtetin dhe atë afatgjatë ua ka l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama