Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Meta: total 1000 / total_found 74343 / time 0.029 / keyword[0] shteti / docs[0] 74343 / hits[0] 108137 /
Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë
  • 2019-03-17

Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë

Rumunët kanë kohë që ankohen për infrastrukturën e rrugore, e cila është shumë e dobët.  Dhe sipas Forumit Ekonomik Botëror, Rumania ende ka infrastrukturën më të keqe të çdo shteti të Bashkimit Europian, 12 vjet pas hyrjes në bllok. Në një shkallë vlerësimi nga një deri në

Masakra në xhami, ISIS kërcënon me hakmarrje ndaj të krishterëve
  • 2019-03-17

Masakra në xhami, ISIS kërcënon me hakmarrje ndaj të krishterëve

Xhihadi kërcënon me hakmarrje për masakrën e xhamive të Christchurch. Në një postim të datës 15 mars, të përbashkët në grupet e telegramit të lidhur me Al Kaedën flasin për masakrën në Zelandën e Re si një “luftë të kryqtarëve” kundër myslimanëve dhe premtojnë t

Protesta/ Një burrë shteti rri në fron, Rama replika në FB: Ska pyll pa derra!
  • 2019-03-16

Protesta/ Një burrë shteti rri në fron, Rama replika në FB: Ska pyll pa derra!

Protestën e sotme të opozitës, e cila u mbyll pas 4 orëve dhe disa rrethimeve të zyrës së tij, Kryeministri Edi Rama e ndoqi nga qyteti i Beratit, ku zhvilloi takime me operatorët turistikë dhe mori pjesë në aktivitete të ndryshme. Shefi i qeverisë ia mori edhe një kënge polifonike ba

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
  • 2019-03-15

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan

Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë,  para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte dhënë detaje se nga kush ishte frymëzuar për këtë sulm të tmers

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan  Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!
  • 2019-03-14

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!

Duke iu referuar kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdoan, ka deklaruar se, nëse ka një tiran në botë, ai je ti që masakron fëmijët palestinez. Erdoan foli për Netanyahun në një aktivitet në Ankara, ku tha: A nuk je ti ai që mban mijëra fëmij

Banesa te Petro Nini, efektivja: Vendimi i gjykatës, i korruptuar
  • 2019-03-14

Banesa te Petro Nini, efektivja: Vendimi i gjykatës, i korruptuar

Blerta Dervishi, efektivja e policisë e cila u përball me kolegët e saj në tentativë për tu larguar nga shtëpia, që me vendim gjykate duhej ti kthehej pronarit, është akoma e tronditur. E ftuar në emisionin Open, ajo ka thënë se është e tronditur akoma nga ato pamje ku u përfshinë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama