Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.956Z

Banoret pa shtepi, presin ndihme nga shteti

Nje dite pas renies se zjarrit kane reaguar banoret e pallatit, i cili u shkrumbua nga flaket ne rrugen "Qemal Stafa" dhe kane kerkuar ndihme nga shteti. Keta akuzojne per venien e flakeve nje prej pronareve te tokes. "Shtepite na i dogji pronari, se do te ndertoje pallat", thane diten e djeshme ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.733Z

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në mënyra të ndryshme” Qosja jep disa arsyetim ku drejton gishtin nga shteti për këtë ngjarje të rëndë. Intelektuali nga Kosova thot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.262Z

Kur vetë shteti mbjell pasiguri sociale...

Kur ra komunizmi në ato vite të varfra të ‘90-ës, të gjithë menduan se pasiguria social-ekonomike do të zhdukej me instalimin e rendit të ri politik. Por shpresat e asokohe u verifikuan të pasakta, kur sot, pas gati 20 vjetësh, ne ende vazhdojmë të jemi në tranzicion! Ata që jetojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.285Z

"Shteti të na shlyejë debitë, po falimentojnë"

11/04/2009  Punëtorët e uzinës paralajmërojnë grevë nëse nuk u kthehen 40 milionë lekë Aksionerë vetë punonjësit, u kanë 30 milionë lekë borxh palëve të treta ELBASAN-Punëtorët e Uzinës Mekanike në kompleksin metalurgjik paralajmërojnë grevë në rast se shteti nuk r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.600Z

Pronat, shteti, jo strehë për falsifikuesit

Më shumë pronarë të paligjshëm, se të ligjshëm? Flasin Godo, Toro dhe Madhi Deklarata e djeshme e Kryeministrit Sali Berisha se në Shqipëri ka më shumë pronarë të paligjshëm, se sa të ligjshëm, sjell reagimin e atyre që janë njohur si “avokatë” të çështjes së pron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.536Z

Shoqëria dhe shteti përballë një fatkeqësie

Share Nga Mero Baze   Tragjedia e fundit në Himarë na ekspozoi dy pamje të ndryshme të shoqërisë dhe shtetit shqiptar përballë një fatkeqësie. Me një përkufizim të përgjithshëm, shoqëria shqiptare e përballoi më me dinjitet fatkeqësinë dhe reagoi në mënyrë më të sinqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.635Z

KLSH ose kur shteti është në detyrë

Besimi i shqiptarëve dhe shoqërisë në tërësi ndaj institucioneve shtetërore është i dobët. Janë të shumtë ata që reagojnë me psherëtima zhgënjyese sa herë që në njërën anë dëgjojnë për një skandal, ndërsa në anën tjetër - pra të shtetit - dëgjojnë zhurmi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama