Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.536Z

Shoqëria dhe shteti përballë një fatkeqësie

Share Nga Mero Baze   Tragjedia e fundit në Himarë na ekspozoi dy pamje të ndryshme të shoqërisë dhe shtetit shqiptar përballë një fatkeqësie. Me një përkufizim të përgjithshëm, shoqëria shqiptare e përballoi më me dinjitet fatkeqësinë dhe reagoi në mënyrë më të sinqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.635Z

KLSH ose kur shteti është në detyrë

Besimi i shqiptarëve dhe shoqërisë në tërësi ndaj institucioneve shtetërore është i dobët. Janë të shumtë ata që reagojnë me psherëtima zhgënjyese sa herë që në njërën anë dëgjojnë për një skandal, ndërsa në anën tjetër - pra të shtetit - dëgjojnë zhurmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.991Z

Shteti i Kosovës dhe demofilokracia

Koha për të ndrequr pamjen dhe natyrën e të qeverisurit të shtetit dhe për t’i ikur një herë e përgjithmonë varësisë është e gjatë por jo e përjetshme, kombe të tërë në botë kanë pasur probleme të ngjashme por jo të njejta në lidhje me qeverisjen e tyre, por ato nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.278Z

Shteti paralel

Eno Bozdo Historia 20-vjeçare e shtetit demokratik shqiptar është e mbushur me ngjarje politike, të cilat shpeshherë kanë kapërcyer kufijtë e normalitetit për një shtet dhe shoqëri demokratike të stabilizuar. Raportet "pozitë-opozitë" jo pak herë kanë qenë të tendosura, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.262Z

Shehi: Shteti i sotem, nga njerez partie

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka deklaruar se shoqeria shqiptare ka mbetur ne nje tranzicion te udhehequr sipas tij nga nje politike e majte, pa iu afruar aspak demokracise. “Ne kemi mbetur midis qendres dhe te majtes. Asnjehere shoqeria shqiptare nuk ka shkuar tek e djathta. Kem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

Avokatët: Shteti, 8 muaj që sna paguan

Tiranë, 6 prill, NOA - Mbi 50 avokatë të shtetit kanë vendosur të bojkotojnë seancat gjyqësore deri në 10 prill, pasi pohojnë se nuk janë paguar nga shteti që prej 8 muajsh. Një fakt të tillë e ka pohuar kreu i shoqatës së Avokatëve Penalistë, Saimir Visha, sipas të cilit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Baraj: Shteti i korrupsionit të motrave Vokshi

Deputeti Besnik Baraj, u shpreh sot se e motra e deputetes Vokshi, drejtoreshë në Ministrinë e Ekonomisë, i jep koncesione kunatit të saj.“Mimoza Vokshi drejtoreshë sugjeron, Albana Vokshi këshillon dhe Berisha në karrigen e kryeministrit firmos për burrin e motrës së vogël Vokshi, pra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama