Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.555Z

Shteti nën dëborë

Share Nga Edi Rama www.edirama.al   Kudo jashtë Shqipërisë ku tërbimi i motit ka sjellë fatkeqësinë e izolimit ndër zona të caktuara dhe ku shteti ka vështirësi në përballimin e situatës, nuk po bën vaki asgjë e ngjashme me atë që ndodh në vendin tonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.289Z

A është Rama burrë shteti?

Edmond Arizaj Katër vjet në opozitë duhet të kenë mjaftuar për shumë shqiptarë, për të krijuar idenë e tyre rreth burrërisë shtetdrejtuese të kryesocialistit Edi Rama. Me gjithë vitet e gjata në pushtet, Rama nuk ka pasur asnjëherë në dorë përgjegjësitë e një burri shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.415Z

Shteti "nënkontrakton" borxhin

Ervin Bushati Qeveria e vendit ka gjetur një zgjidhje origjinale për të përballuar...përgjegjësinë ndaj borxhit publik dhe detyrimeve financiare që ka ndaj të tretëve: borxhin afatmesëm ua ka kaluar në ngarkim firmave vendëse që kanë kontrata me shtetin dhe atë afatgjatë ua ka l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.687Z

Gjana: Shteti po mbron fermeret

Peqin- Ministri i Bujqesise dhe Ushqimit, Emin Gjana, viziton qytetin e Peqinit, nje nga zonat e prekura nga misri shterpe kohet e fundit. "Shteti do te mbroje deri ne nje interesat e fermereve ne shkalle vendi". Keshtu deklaroi dje ministri, i cili ka asistuar ne kompensimin qe firma "Agroblend" ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.440Z

Shteti diskriminon bolivianet

Katër shtetas bolivianë kanë mbetur në Shqipëri si ilegalë, pasi policia u ka bllokuar pasaportat dhe tani atë enden rrugëve të kërcënuar nga uria. Paola Kalante, 52 vjeçe është nënë e gjashtë fë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.394Z

Sepse shteti prapë nuk ishte

Përpara disa kohësh, kur u protestua për mungesën e sigurisë së jetës së qytetarëve në këtë vend, shumë diletantë të politikës nxituan të vjellin vrer mbi atë manifestim. Madje, edhe kohë më pas, ajo protestë merrej si shembull i mungesës së alternativave, si gafë e madhe, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.169Z

Shteti i Pronës së Familjes

“Sa i përket rehatimit të dajëve, normalisht ne si parti politike e vlerësojmë shumë lart familjen se është qeliza e shtetit dhe ai që nuk e respekton familjen nuk e respekton as rrethin dhe askënd tjetër”. Kështu ka deklaruar kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama