Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.991Z

Shteti i Kosovës dhe demofilokracia

Koha për të ndrequr pamjen dhe natyrën e të qeverisurit të shtetit dhe për t’i ikur një herë e përgjithmonë varësisë është e gjatë por jo e përjetshme, kombe të tërë në botë kanë pasur probleme të ngjashme por jo të njejta në lidhje me qeverisjen e tyre, por ato nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.278Z

Shteti paralel

Eno Bozdo Historia 20-vjeçare e shtetit demokratik shqiptar është e mbushur me ngjarje politike, të cilat shpeshherë kanë kapërcyer kufijtë e normalitetit për një shtet dhe shoqëri demokratike të stabilizuar. Raportet "pozitë-opozitë" jo pak herë kanë qenë të tendosura, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.262Z

Shehi: Shteti i sotem, nga njerez partie

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka deklaruar se shoqeria shqiptare ka mbetur ne nje tranzicion te udhehequr sipas tij nga nje politike e majte, pa iu afruar aspak demokracise. “Ne kemi mbetur midis qendres dhe te majtes. Asnjehere shoqeria shqiptare nuk ka shkuar tek e djathta. Kem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

Avokatët: Shteti, 8 muaj që sna paguan

Tiranë, 6 prill, NOA - Mbi 50 avokatë të shtetit kanë vendosur të bojkotojnë seancat gjyqësore deri në 10 prill, pasi pohojnë se nuk janë paguar nga shteti që prej 8 muajsh. Një fakt të tillë e ka pohuar kreu i shoqatës së Avokatëve Penalistë, Saimir Visha, sipas të cilit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Baraj: Shteti i korrupsionit të motrave Vokshi

Deputeti Besnik Baraj, u shpreh sot se e motra e deputetes Vokshi, drejtoreshë në Ministrinë e Ekonomisë, i jep koncesione kunatit të saj.“Mimoza Vokshi drejtoreshë sugjeron, Albana Vokshi këshillon dhe Berisha në karrigen e kryeministrit firmos për burrin e motrës së vogël Vokshi, pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.569Z

Hilari,do të behet sekretare shteti

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Barak Obama pritet që nesër të emërojë sekretare të shtetit, senatoren Hillary Klinton. Zyrtarët e Partisë Demokratike thonë se ish presidenti Bill Klinton i ka hapur rrugë emërimit të gruas së tij për sekretare shteti pasi u pajtua të zbulojë emrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.541Z

Masakra e aksidenteve shteti humb betejen

Shteti shqiptar ka dështuar për vite të tëra me radhë në strategjitë e sigurisë rrugore. Aksidentet kanë njohur në 10 vitet e fundit një kurbë rritjeje, duke mbetur në kuotat e 300 deri në 350 të vdekur cdo vit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama