Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.972Z

Shteti shqiptar do të ketë të drejtë të dëbojë me forcë një të huaj

Qeveria ka miratuar ditën e djeshme, gjatë mbledhjes së qeverisë, projektligjin për të huajt, ku përcakton të gjitha procedurat e hyrjes dhe daljes në territorin e Shqipërisë për të gjithë të huajt. Shteti shqiptar do të ketë të drejtën e largimit me forcë ose të dëbimit të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.337Z

Krim në familje, Binjaku: Aspiratat e familjes shqiptare kanë ndryshuar, duhen konsulenca nga shteti

Për sociologen Entela Binjaku aspiratat e familjes shqiptare kanë ndryshuar që prej atyre të viteve 1990. Referuar numrit të lartë të vetvrasjeve, krimit brenda familjes dhe vrasjes së 4 vjeçarit nga nëna e tij në Elbasan disa ditë më parë, ajo tha se duhen thelluar shkaqet që i detyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.968Z

Shteti, i pafuqishëm për të ndalur gjakmarrjen

“Gjakmarrja nuk e ka më aspektin burrëror. Njerëzit vazhdojnë të vriten, ngujohen fëmijë e gra në emër të Kanunit, por për motive banale. E kjo dhimbje sot nuk është e justifikueshme". Kështu është shprehur regjisori i ri kosovar, Luan Kryeziu, duke dashur të shpjegojë edhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.267Z

"Shteti shqiptar nuk po gjen Remzi Hoxhën"

Familjarët e shqiptaro- maqedonasit të zhdukur në vitin 1995, akuzuan se emërimi i të akuzuarit kryesor në funksion të lartë, është cinizëm ndaj tyre Djali i biznesmenit të rrëmbyer nga SHIK, tha se nëse drejtësia nuk jepet ata do t'i drejtohen Gjykatës së të Drejtave të njeri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.498Z

UT, jo financimit të privatëve nga shteti

Universitetet Publike, kundër propozimit të MASH për financimin e universiteteve private nga buxheti i shtetit Rektorët: Modeli Kilian është i dështuar. Favorizon sistemin privat dhe ngritjen pa kriter të instituteve të arsimit të lartë Rektorët e Universiteteve publike kanë kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.720Z

Peshkatarët: Shteti të përcaktojë kufijtë ujorë me Malin e Zi

SHKODER – “Ne kërkojmë që shteti shqiptar të na krijojë kushte të përshtatshme për punë. Nuk kërkojmë asgjë më shumë se përcaktimi i kufijve ujorë”. Kjo ka qenë kërkesa e Shoqatës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.692Z

Topalli: Shteti në gatishmëri të plotë në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet

 Kryetarja e Kuvendit ndjek nga afër, orë pas ore, situatën në fshatrat e dëmtuar nga përmbytjetKryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ndoqi sërish sot nga afër situatën fshat më fshat në komunat e prekura nga përmbyrtjet, në rrethin e Shkodrës. Kryetarja e Kuvendit e shoqëruar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama