Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Meta: total 1000 / total_found 74343 / time 0.029 / keyword[0] shteti / docs[0] 74343 / hits[0] 108137 /
Aeroporti, në Kukës gjithçka gati, mungojnë vetëm avionët
  • 2018-02-01

Aeroporti, në Kukës gjithçka gati, mungojnë vetëm avionët

Aeroporti i Kukësit, i gatshëm për të pritur njëherazi 5 avionë, i marrë në dorëzim nga autoritetet në vitin 2006, nuk është vënë asnjëherë në punë. Pengesat e fundit ligjore janë hequr përpara dy vjetësh me ndryshimi e marrëveshjes koncesionare me Rinasin, i cili nuk ka më ek

Pronat, nga heqja e ligjit të luftës nuk përfitojnë çamët
  • 2018-01-31

Pronat, nga heqja e ligjit të luftës nuk përfitojnë çamët

Athina dhe Tirana kanë akord për heqjen e ligjit të luftës. Rrëzimi i ligjit do të heqë edhe pengesat për rimarrjen e pronave, që shtetasve shqiptarë iu sekuestruan gjatë Luftës së Dytë Botërore. Top Channel mëson se marrëveshja nuk do të ketë efekt prapaveprues, që do të thotë

Pronat shqiptare në Greqi, Bushati: Si rifitohen pas marrëveshjes
  • 2018-01-31

Pronat shqiptare në Greqi, Bushati: Si rifitohen pas marrëveshjes

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati shpjegoi të martën disa nga pikat e bisedimeve me palën greke. Më herët ishte ministri i Jashtëm Kotzias që kishte dhënë pak shpjegime. Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Greqisë mes dy kryeministrave, Busha

Ekstradimi i Seitit, PD thërret në interpelancë ministren Gjonaj
  • 2018-01-31

Ekstradimi i Seitit, PD thërret në interpelancë ministren Gjonaj

Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë në një interpelancë urgjente ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj për ekstradimin e Nezar Seitit. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti Enkelejd Alibaj tha se Nezar Seiti u rrëmbye nga shteti ditën kur do tregonte gjithçka për Tah

QYSH ME HI NË PRISHTINË?
  • 2018-01-31

QYSH ME HI NË PRISHTINË?

Nga Fadil LEPAJA Krejt fajet i ka SHBA dhe air ponter i  i saj, pra pajisja e instaluar e Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, e cila paraqet ndotjen në nivel më të lartë për 20% se sa stacionet tona, matëse. Përse vëlla nuk ja ka besuar kalibrimin e këtyre pajisjeve, faktorit lokal. T

Banka pronare e rafinerisë, ARMO u mor në ankand përmbarimor
  • 2018-01-31

Banka pronare e rafinerisë, ARMO u mor në ankand përmbarimor

Pamja në rafinerinë e naftës në Ballsh është një dryn mbi portën kryesore, asnjë punëtor, asnjë personel i administratës. Po kush e ka në pronësi ARMO-n? Me dokumenta, prej nëntorit 2016 rafineria e naftës në Ballsh është pronë e Bankës Credins, që e fitoi pas një ankandi për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama