Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.267Z

"Shteti shqiptar nuk po gjen Remzi Hoxhën"

Familjarët e shqiptaro- maqedonasit të zhdukur në vitin 1995, akuzuan se emërimi i të akuzuarit kryesor në funksion të lartë, është cinizëm ndaj tyre Djali i biznesmenit të rrëmbyer nga SHIK, tha se nëse drejtësia nuk jepet ata do t'i drejtohen Gjykatës së të Drejtave të njeri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.498Z

UT, jo financimit të privatëve nga shteti

Universitetet Publike, kundër propozimit të MASH për financimin e universiteteve private nga buxheti i shtetit Rektorët: Modeli Kilian është i dështuar. Favorizon sistemin privat dhe ngritjen pa kriter të instituteve të arsimit të lartë Rektorët e Universiteteve publike kanë kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.720Z

Peshkatarët: Shteti të përcaktojë kufijtë ujorë me Malin e Zi

SHKODER – “Ne kërkojmë që shteti shqiptar të na krijojë kushte të përshtatshme për punë. Nuk kërkojmë asgjë më shumë se përcaktimi i kufijve ujorë”. Kjo ka qenë kërkesa e Shoqatës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.692Z

Topalli: Shteti në gatishmëri të plotë në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet

 Kryetarja e Kuvendit ndjek nga afër, orë pas ore, situatën në fshatrat e dëmtuar nga përmbytjetKryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ndoqi sërish sot nga afër situatën fshat më fshat në komunat e prekura nga përmbyrtjet, në rrethin e Shkodrës. Kryetarja e Kuvendit e shoqëruar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.393Z

Klosi: “Shteti i paaftë për mbrojtjen e qytetarëve dhe për të luftuar korrupsionin”

Autori i Lajmit: red.Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, shprehu shqetësimin e PS-së, "në lidhje me paaftësinë e administratës publike për të mbrojtur qytetarët, për të luftuar korrupsionin si dhe trafiqet në vend". Sipas tij, “këtë fakt e kanë konstatuar qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.707Z

Si do të mbrohen nga shteti gjyqtarët e Krimeve të Rënda

Zbardhet ligji më i fundit për sigurinë e kolegjeve penale të këtyre gjykatave. Ministria e Drejtësisë, asnjë nismë për sigurinë e gjyqtarëve që punojnë në gjykatat e tjera Laureta Rryçi Tiranë - Gjyqtarët që për shkak të detyrës u rrezikohet jeta, familja apo pasuria do të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.710Z

Shteti detyron bankat e firmat, që të mendojnë për të pastrehët

04/02/2005  Fino: Komiteti Kombëtar i Strehimit politika për 35 000 të pastrehë Komiteti Kombëtar i Strehimit do të caktojë politikat për të akorduar punën mes shtetit, bankave dhe firmave të ndërtimit. Në mënyrë që firmat e ndërtimit të ngrejnë pallate me një kosto të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama