Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.393Z

Klosi: “Shteti i paaftë për mbrojtjen e qytetarëve dhe për të luftuar korrupsionin”

Autori i Lajmit: red.Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, shprehu shqetësimin e PS-së, "në lidhje me paaftësinë e administratës publike për të mbrojtur qytetarët, për të luftuar korrupsionin si dhe trafiqet në vend". Sipas tij, “këtë fakt e kanë konstatuar qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.707Z

Si do të mbrohen nga shteti gjyqtarët e Krimeve të Rënda

Zbardhet ligji më i fundit për sigurinë e kolegjeve penale të këtyre gjykatave. Ministria e Drejtësisë, asnjë nismë për sigurinë e gjyqtarëve që punojnë në gjykatat e tjera Laureta Rryçi Tiranë - Gjyqtarët që për shkak të detyrës u rrezikohet jeta, familja apo pasuria do të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.710Z

Shteti detyron bankat e firmat, që të mendojnë për të pastrehët

04/02/2005  Fino: Komiteti Kombëtar i Strehimit politika për 35 000 të pastrehë Komiteti Kombëtar i Strehimit do të caktojë politikat për të akorduar punën mes shtetit, bankave dhe firmave të ndërtimit. Në mënyrë që firmat e ndërtimit të ngrejnë pallate me një kosto të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.292Z

Fiks Fare/Shteti u lidh pensionin dy jetimeve, 7 mije lekë të vjetra në muaj

Redinela Hyka 25 vjeç, është një nënë kryefamiljare e cila ka të ardhura mujore vetëm 7 mijë lekë të vjetra , si pension për dy vajzat e saj jetime. Fëmijët e moshës 6 dhe 2 vjeç, përfitojnë vetëm nga 3500 lekë të vjetra pension, pasi babai i tyre ndërroi jetë rreth një vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.959Z

Ekstradimi i Seitit, Luan Rama: Shteti e ndihmoi të arratiset

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar për ekstradimin e Nezar Seitit, i njohur si Financieri i Habilajve drejt Italisë, me vendim të firmosur nga Ministria e Drejtësisë. Rama shkruan se ky është një rast skandaloz ku janë shkelur një sërë ligjet. Është shkelur Kodi i Procedurë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.842Z

Malaj dhe Braçe: Të krijohet sa më parë qeveria, shteti është shthurur

Tiranë-Arben Malaj që nuk e mori dot mandatin dhe Erjon Braçe që sapo është konfirmuar, bëjnë thirrje për formimin sa më parë të qeverisë së re për të shpëtuar vendin nga rrënimi i mëtejshëm. Malaj, shprehet i zhgënjyer nga rezultati por gjithsesi uron kolegët e tij deputetë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.882Z

4 vjet Pavaresi, Kosova njihet sot nga shteti i 88-të

PRISHTINË- Njohja e 88-të është dhurata që Kosovës i bëhet në 4 vjetorin e pavarësisë së saj, nga Uganda, shteti më i ri që sot ka njohur Kosovën. Në një konferencë shtypi, zëvendëskryeministri i Kosov&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama