Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.710Z

Shteti detyron bankat e firmat, që të mendojnë për të pastrehët

04/02/2005  Fino: Komiteti Kombëtar i Strehimit politika për 35 000 të pastrehë Komiteti Kombëtar i Strehimit do të caktojë politikat për të akorduar punën mes shtetit, bankave dhe firmave të ndërtimit. Në mënyrë që firmat e ndërtimit të ngrejnë pallate me një kosto të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.292Z

Fiks Fare/Shteti u lidh pensionin dy jetimeve, 7 mije lekë të vjetra në muaj

Redinela Hyka 25 vjeç, është një nënë kryefamiljare e cila ka të ardhura mujore vetëm 7 mijë lekë të vjetra , si pension për dy vajzat e saj jetime. Fëmijët e moshës 6 dhe 2 vjeç, përfitojnë vetëm nga 3500 lekë të vjetra pension, pasi babai i tyre ndërroi jetë rreth një vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.959Z

Ekstradimi i Seitit, Luan Rama: Shteti e ndihmoi të arratiset

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar për ekstradimin e Nezar Seitit, i njohur si Financieri i Habilajve drejt Italisë, me vendim të firmosur nga Ministria e Drejtësisë. Rama shkruan se ky është një rast skandaloz ku janë shkelur një sërë ligjet. Është shkelur Kodi i Procedurë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.842Z

Malaj dhe Braçe: Të krijohet sa më parë qeveria, shteti është shthurur

Tiranë-Arben Malaj që nuk e mori dot mandatin dhe Erjon Braçe që sapo është konfirmuar, bëjnë thirrje për formimin sa më parë të qeverisë së re për të shpëtuar vendin nga rrënimi i mëtejshëm. Malaj, shprehet i zhgënjyer nga rezultati por gjithsesi uron kolegët e tij deputetë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.882Z

4 vjet Pavaresi, Kosova njihet sot nga shteti i 88-të

PRISHTINË- Njohja e 88-të është dhurata që Kosovës i bëhet në 4 vjetorin e pavarësisë së saj, nga Uganda, shteti më i ri që sot ka njohur Kosovën. Në një konferencë shtypi, zëvendëskryeministri i Kosov&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.757Z

Tahiri Ishin zgjedhjet me te mira fitoi demokracia dhe shteti ligjor VIDEO

Transmetuar me 23062015 - 1347 Tirane 23 qershor 2015 NOAal- Ministri i Brendshem Saimir Tahiri i cilesoi zgjedhjet e 21 qershorit si me te mirat e mbajtura ndonjeherebr br Ne nje dalje per mediat mesditen e sotme nga MPB ai tha se tashme qe procesi zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.090Z

Berisha: Vetëvrasja e 22 vjeçarit në burg e nxitur nga shteti policesk

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi në lidhje me vetëvrasjen e 22 vjeçarit në burgun e Rrogozhinës, duke e konsideruar si një vetëvrasje të shtetit policesk. Berisha kërkon nga Prokuroria që të zhvillojë hetime për rastin. Berisha: Nje vetevarje tjeter shteterore ne burgun e Rrogozhine

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama