Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

Avokatët: Shteti, 8 muaj që sna paguan

Tiranë, 6 prill, NOA - Mbi 50 avokatë të shtetit kanë vendosur të bojkotojnë seancat gjyqësore deri në 10 prill, pasi pohojnë se nuk janë paguar nga shteti që prej 8 muajsh. Një fakt të tillë e ka pohuar kreu i shoqatës së Avokatëve Penalistë, Saimir Visha, sipas të cilit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.541Z

Baraj: Shteti i korrupsionit të motrave Vokshi

Deputeti Besnik Baraj, u shpreh sot se e motra e deputetes Vokshi, drejtoreshë në Ministrinë e Ekonomisë, i jep koncesione kunatit të saj.“Mimoza Vokshi drejtoreshë sugjeron, Albana Vokshi këshillon dhe Berisha në karrigen e kryeministrit firmos për burrin e motrës së vogël Vokshi, pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.569Z

Hilari,do të behet sekretare shteti

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Barak Obama pritet që nesër të emërojë sekretare të shtetit, senatoren Hillary Klinton. Zyrtarët e Partisë Demokratike thonë se ish presidenti Bill Klinton i ka hapur rrugë emërimit të gruas së tij për sekretare shteti pasi u pajtua të zbulojë emrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.541Z

Masakra e aksidenteve shteti humb betejen

Shteti shqiptar ka dështuar për vite të tëra me radhë në strategjitë e sigurisë rrugore. Aksidentet kanë njohur në 10 vitet e fundit një kurbë rritjeje, duke mbetur në kuotat e 300 deri në 350 të vdekur cdo vit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.765Z

Tentative per grusht shteti ne Jemen

0 brbr brbrLuftetarte e fisit Huthi kane tentuar te realizojne nje grusht shteti ne kryeqytetin e Jemenit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.337Z

Shteti, si kurator antropomoral

Është me vlera ta shtrojmë çështjen në këndvështrimin e raportit moral shtet-individ-antropologji. Nuk ka qenë një gjë e lehtë, që mund të realizohej menjëherë, pa vështirësi dhe pengesa antropologjike krijim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.396Z

Sundimi i ligjit apo shteti i së drejtës

FATOS LUBONJA Pas shkrimit tim Sundimi i ligjit dhe sundimi nëpërmjet ligjit, juristja amerikane që punon prej kohësh në vendin tonë dhe njohësja e gjuhës shqipe, Kathleen Imholz, më bëri një vërejtje që më tërhoqi vëmendjen dhe më shtyu të reflektoj. Sipas saj, përkthimi i the ru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama