Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Meta: total 1000 / total_found 74343 / time 0.029 / keyword[0] shteti / docs[0] 74343 / hits[0] 108137 /
Iu vra babai e xhaxhai, boksierit i jepet leje. Gjyshi: U shua një familje
  • 2019-03-31

Iu vra babai e xhaxhai, boksierit i jepet leje. Gjyshi: U shua një familje

Fahri Vejuka Boksierit Asmir Bilali, i arrestuar si pjesë e grupit kriminal Bajri, i ësht dhënë leje nga autoritetet e burgut për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të babait dhe xhaxhait të tij, i vrarë një ditë më parë në Shkodër. Aktualisht, Asmir Bilali ndodhet në qelit

Atentati në Shkodër/ Nishani sulmon ashpër Ramën: Qeverisja e ardhur nga krimi, pjell vetëm krim!
  • 2019-03-30

Atentati në Shkodër/ Nishani sulmon ashpër Ramën: Qeverisja e ardhur nga krimi, pjell vetëm krim!

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar ashpër në lidhje me vrasjen e dy vëllezërve sot në Shkodër. Nishani thekson se ky është shërbimi që i bëri rilindësi vendit tonë, ndërsa shton se këto janë pasoja të rënda, të cilat nuk dihen se kur do të ndalen. Mes tjerash

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?
  • 2019-03-30

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?

Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët. Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe

Vrasja në Shkodër, reagon Voltana Ademi: Atentati duhet të tmerrojë Ramën! 
  • 2019-03-30

Vrasja në Shkodër, reagon Voltana Ademi: Atentati duhet të tmerrojë Ramën! 

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar në lidhje me vrasjen e dyfishtë të ndodhur sot në kryeqendrën e veriut të Shqipërisë. Ademi theksoi se kjo duhet të shërbejë si kambanë alarmi për qeverinë, për të kthyer vëmendjen nga situata e rendit në Shkodër që

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja
  • 2019-03-30

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi takime në disa ferma bujqësore në zonën e Lushnjës në njësinë administrative Golem. Ajo ka parë nga afër problematikat e fermerëve të zonës, ku ulja drastike me afërsisht 6 herë e subvencioneve për bujqësinë nga qeveria dhe mungesa e t

Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion emigrantët shqiptarë në Europë!
  • 2019-03-29

Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion emigrantët shqiptarë në Europë!

Në vitin 2018 numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat. Pjesa më e madhe e tyre janë të përqendruar në shtete fqinje, rreth 90%. Numri i emigrantëve shqiptarë në Itali ishte 440 mijë. Të huajt në

Guaidos i ndalohet posti publik për 15 vjet në Venezuelë
  • 2019-03-29

Guaidos i ndalohet posti publik për 15 vjet në Venezuelë

Liderit opozitar të Venezuelës, Juan Guaidó do ti ndalohet mbajtja e ndonjë pozite publike për 15 vjet, ka njoftuar kontrolleri financiar i këtij shteti. Kontrolleri, Elvis Amoroso ka thënë se dokumentet financiare të Guaidos kanë qenë të paqarta. Guaidó, udhëheqës i Asamblesë Kombë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama