Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti

Meta: total 1000 / total_found 74343 / time 0.029 / keyword[0] shteti / docs[0] 74343 / hits[0] 108137 /
PD: Prokuroria fsheh përgjime të Alizotit me zyrtarë të PS
  • 2019-03-24

PD: Prokuroria fsheh përgjime të Alizotit me zyrtarë të PS

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata përmes një konference nga selia blu akuzoi Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe Prokurorinë e Tiranës se janë përdorur e janë vënë në shërbim të qeverisë Rama, për të fshehur, siç tha përgjime në lidhje me d

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën
  • 2019-03-23

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën

Momenti i fundit i dhunës, më tepër psikologjike, ka qenë para dy ditëve. Kishte fëmijët në shtëpi dhe kur erdhi ti sjellë, në prani të djalit më tha do të të pres kokën. Kështu nis rrëfimin e historisë së dhimbshme, Marsida nga Shkodra , 28 vjeçarja, e cila prej 5 vitesh jetoi

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit
  • 2019-03-23

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit

Kemi parë dhe dëgjuar shumë histori dashurie që kanë një fund të lumtur, por ka dhe raste kur edhe pse dy njerëz duhen shumë, pas disa viteve ndahen. Kjo jo si pasojë e xhelozisë ose të problemeve të tjera që mund të lindin midis tyre, por për shkak të pamundësisë për tu bërë

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

Po largohej nga Rinasi, arrestohet kunati i indianëve mashtrues
  • 2019-03-22

Po largohej nga Rinasi, arrestohet kunati i indianëve mashtrues

Policia ka arrestuar një shtetas indian  të shpallur në kërkim nga shteti i Indisë, i cili është kunati i dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara janë shpallur në kërkim nga shteti i tyre me akuzën e pastrimit të parave. Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet e Poli

Sulmi ndaj Ralf Gjonit, Kryemadhi: Regjisor është Edi Rama!
  • 2019-03-21

Sulmi ndaj Ralf Gjonit, Kryemadhi: Regjisor është Edi Rama!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi thotë se nuk ka dijeni për sulmin me bojë ndaj Ralf Gjonit, i cili pranoi mandatin e deputetit duke dalë kundër vendimit të partisë së drejtuar prej saj. Ajo tha se lexoi diçka për sulmin e mëngjesit të sotëm, por tha se R

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama