Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Byros

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.290Z

Byroja e Hetimit, Berisha: Rama kryehetuesi i shtetit, do vendosë për hetimin e tij

TIRANE - Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon mazhorancën e re qeverisëse për shkeljen e Kushtetutës, me krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, Berisha shkruan: “Në kundërsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.788Z

Si do të funksionojë Byroja eHetimit dhe si do bëhen rekrutimet

TIRANE- Për herë të parë Shqipëria do të ketë një strukturë të specializuar që do të hetojnë dhe luftojë fenomenin e korrupsionit dhe veprimtarisë kriminale që lidhet me këtë, Byronë Kombëtare t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.609Z

Policia, ja si të përfitoni kredi me interes të ulët

TIRANE-Ligji i ri për Policinë e Shtetit përcakton se 448 efektivë policie mund të përfitojnë kredi të butë, me interesin 3% në shumën 3 milionë lekë të reja. Sipas ligjit të ri, është parashikuar kuota: 5 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.164Z

Byrosë Kombëtare e hetimit, opozita ankimon

Në Shqipëri opozita ankimoi sot në Gjykatën Kushtetuese ngritjen e Byrosë Kombëtare të hetimit, një strukturë e parashikuar në ligjin për policinë e Shtetit. Byroja e hetimit ka si qëllim të hetojë veprat penale në fushën e korrupsionit, dhe idej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.090Z

Berisha: Ngrihet Byroja Socialiste eHetimit, Rama shpallet kryehetues

TIRANE - Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka cilësuar si antikushtetuese ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, duke u shprehur se "Aleanca e Qelbësirave" ngriti Byronë Socialiste të Hetimit dhe se Rama shpallet kryehetues i Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.320Z

Gregory T. Delawie është ambasador i ri në Republikën e Kosovës

Senati ka pranuar nominimin e presidentit Barack Obama që Gregory T. Delawie, nga Virginia, të jetë ambasador i ri në Republikën e Kosovës. Ditë më parë u raportua se zyra e Presidentit të SHBA-ve kishte propozuar disa emra për disa pozicione t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.983Z

Baily ambasador i ri amerikan në Shkup

Jess L. Baily është ambasadori i ri amerikan në Maqedoni, i nominuar nga presidenti Barack Obama. Baily u nominua në mesin e gjashtë ambasadorëve të tjerë amerikanë, mes tyre edhe ambasadori i ri në Malin e Zi dhe zëvendës – ambasador

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama