Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Byros

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.189Z

PS: Biletat e avionëve, përjashtim nga tenderat

TIRANE-Katër deputetë të mazhorancës së majtë kërkojnë që të përjashtojnë disa nga institucionet e larta të shtetit nga procedurat e prokurimit për blerjen e biletave për transport ndërkombëtar. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.766Z

“Ajo që do të mbahet mend nga ky votim i ngushtë, do të jetë zgjidhja me dhunë apo në respekt të ligjit”

27-05-2011 / Gazeta 55 Zbardhet e plotë intervista e Tom Kantrimen, Zëvendës Ndihmës Sekretarit të Byrosë së Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, për “Zërin e Amerikës”“Nuk është e përgjegjshme t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.484Z

“Shpresoj të mos destabilizohet sistemi i drejtësisë kriminale që ekziston në Shqipëri”

31-10-2013 / Gazeta 55 Juristi gjerman, Johen Frovain kundër Byrosë Kombëtare të hetimitNë një prononcim për mediat juristi i njohur gjerman Johen Frovain, e konsideron të rrezikshme për destabilizimin e shtetit ligjor nismën për ngritjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.763Z

“Diktatura e Enver Hoxhës, koha e krimeve çnjerëzore dhe terrorit të pashembullt”

06-03-2012 / Gazeta 55 Kryeparalamentarja Jozefina Topalli, i bën apel ish-partisë së Enver Hoxhës të kërkojë falje për krimet kundër shqiptarëve Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli u shpreh dje në seancën homazh, në nderim t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.317Z

SHBA për krizën në Siri: Më e keqja në botë

Konflikti në mes të kryengritësve të opozitës dhe forcave të regjimit e ka kthyer Sirinë në një nga krizat më të këqija humanitare në botë, e përkeqësuar edhe nga sulmet mbi punëtorët humanitarë, kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Almir Rrapo pret akuzat nga paraburgimi te 313

Ish-zyrtari Almir Rrapo ndodhet i paraburgosur n qelit e Burgut 313 n Tiran. M 22 korrik, Gjykata e Apelit vendosi masn e siguris 60 dit burg pr t’u dhn koh autoriteteve t Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr t sjell dosjen e plot me akuzat dhe krkesn pr ekstradimin e tij. Me t marr njoftim pr a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.405Z

Tahiri-Bradleyt: Angazhim për luftën pa kompromis ndaj paligjshmërisë

TIRANE- Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri priti sot në një takim ministren për Trafikun e Qenieve Njerëzore dhe Krimin e Organizuar në Ministrinë e Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, Karen Bradley. Gjatë bisedës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama