Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit +Byros

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.090Z

Berisha: Ngrihet Byroja Socialiste eHetimit, Rama shpallet kryehetues

TIRANE - Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka cilësuar si antikushtetuese ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, duke u shprehur se "Aleanca e Qelbësirave" ngriti Byronë Socialiste të Hetimit dhe se Rama shpallet kryehetues i Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.320Z

Gregory T. Delawie është ambasador i ri në Republikën e Kosovës

Senati ka pranuar nominimin e presidentit Barack Obama që Gregory T. Delawie, nga Virginia, të jetë ambasador i ri në Republikën e Kosovës. Ditë më parë u raportua se zyra e Presidentit të SHBA-ve kishte propozuar disa emra për disa pozicione t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.983Z

Baily ambasador i ri amerikan në Shkup

Jess L. Baily është ambasadori i ri amerikan në Maqedoni, i nominuar nga presidenti Barack Obama. Baily u nominua në mesin e gjashtë ambasadorëve të tjerë amerikanë, mes tyre edhe ambasadori i ri në Malin e Zi dhe zëvendës – ambasador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Topi: Kina, rol konstruktiv për zgjerimin e njohjes së Kosovës

Takimi Presidenti i Republiks do t vizitoj s shpejti Pekinin zyrtar Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i ka krkuar dje Kins q t njoh pavarsin e Kosovs. Kreu i shtetit shqiptar, n nj takim q ka zhvilluar me nj delegacion t nivelit t lart t Byros Politike t Partis Komuniste Kineze, bri t qart edhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.117Z

Pacolli: Tarifat e sigurimit kufitar po japin rezultate

Që nga dita e sotme ka filluar implementimi i vendimit për uljen e tarifave kufitare për 50% për të gjithë bashkatdhetarët që hyjnë në Kosovë. Kryesuesi i Asamblesë së Përgjithshme të Byrosë, Rrahim Pacolli ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.778Z

Projektligji, Byroja Kombëtare e Hetimit, me “50 të paprekshëm”

TIRANE - Zbardhet projekti përfundimtar për Byronë Kombëtare të Hetimit, struktura “elitë”, e kërkuar me ngulm nga Kryeministri Rama dhe e cilësuar si FBI-ja shqiptare. Kjo strukturë, që përfundimisht është vendosur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.240Z

Jetimi invalid, Sigurimets’paguajnë për kurimin

VLORE- Xhulio Shparti,17-vjeçari nga Vlora ëndëronte që të shkonte në shkollë dhe të bënte një jetë si shokët e tij, por një aksident me makinë i shkaktoi tragjedinë, duke e lënë të izoluar në shtrat. Ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama