Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Turizëm me diktatorin

Shtëpia e Enverit në Gjirokastër nuk është më çështje komunistësh. Sot godina quhet Muze Etnografik Shtpia e Enverit n Gjirokastr nuk sht m shtje komunistsh. Sot godina quhet Muze Etnografik dhe sht m e vizituara n gjith lagjen e Kalas. Por, me nj ndryshim t vogl, se prir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Botimet e reja te javs

Titujt m t rinj t librave t letrsis shqipe, t huaj dhe asaj pr fmij, t shprndar gjat javs n librarit kryesore t kryeqytetit jan: "Luftrat ballkanike 1912-1913", libr studimor i autorit Jacob Gould Schurman, prkthyer nga Taulant Hatia dhe botuar nga shtpia botuese "Uegen". Libri prmes prdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.552Z

Bullock del nga shtpia...e mbuluar!

Sandra Bullock del nga shtëpia, vetëm dy javë pasi mori vesh për tradhëtitë e bashkëshortit të saj, Jesse James. Natën e shkuar aktorja është fotografuar ndërsa largohej nga rezidenca në Beverly Hills.Ajo e kishte fshehur fytyrën nga një kapele e madhe dielli, ndërsa në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Qelizat embrionale, Shtëpia e bardhë apelon vendimin

Shtpia e Bardh do t apeloj vendimin pr ndrprerjen e fondeve publike pr krkimin mbi qelizat embrionale, t vendosur nga nj gjykats federal. Lajmin e kat ditur zdhnsi i Departamentit amerikan t Drejtsis. Shtpia e Bardh i kishte cilsuar si thelbsore krkimet mbi qelizat staminale, duke theksuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

E bija e Vangjush Mios denoncon: Kanë vjedhur muzeun!

Vidhet shtpia-muze e Vangjush Mios. Kt denoncim e kadje, para organeve t policis, e bija e piktorit korar, e cila ka pohuar se jan vjedhur disa sende. Lajmi bhet i ditur nga policia e Kors, duke deklaruar se kan nisur procedurat e hetimit. Sipas policis s ktij qyteti, vjedhsit ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Shkëputet masivi shkëmbor, 2 viktima

Shkputja e nj masivi shkmbor nga mali n fshatin Shtajn an Der Tron n jug t Gjermanis ka shkaktuar dy viktima e plagosur dy t tjer, t gjith antar t nj familjeje. Msohet se shtpia sht kthyer tashm n nj grmadh. Forcat e krkim shptimit arritn q t nxirrinin nga rrnojat gruan 45-vjeare dhe vajzn e saj 18-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Toena 15 vje: Pritje me emrat m t njohur t letrave shqipe

Nj pritje n hollin e Pallatit t Kongreseve n Tiran, organizuar nga drejtuesit e Shtpis Botuese "Toena", Irena dhe Fatmir Toi, do t prkujtojn t premten n mbrmje 15-vjetorin e krijimit t ksaj shtpije botuese nj nga t parat shtpi botuese private n Shqipri. Gjat ksaj mbrmje ku do t jen t pran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama