Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Shpërthen bombula e gazit, plagosen burrë e grua

Shprthimi i nj bombule gazi n nj pallat pes katsh pran Ambasads Rumune n Tiran ka shkaktuar plagosjen e dy personave. Sipas policis, mendohet se shprthimi ka ndodhur si pasoj e nj shkndije dhe lnies s bombuls s gazit hapur. Nga shprthimi jan dmtuar t gjitha vetratat si dhe sht djegur, pothuaj e gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Shembet shtëpia në Agrigento, vdesin dy vajza të vogla

Dy vajza t moshave 14 dhe 3 vje kan humbur jetn sot n provincn Agrigento t Italis kur shtpia e tyre u shemb. Prindrit dhe vllai 12 vje arritn t shptonin. Godina e rrnuar ndodhej n qendrn historike t qytetit Favara. Ajo ishte goxha e vjetr, kishte struktur t dobsuar dhe lagshtir. Themelet e grryera t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

SHBA: Europa e bashkuar për pavarësinë e Kosovës

Menjher pas shpalljes s opinionit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis n Hag kan reaguar Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Bashkimi Europian. SHBA i kathirrje Europs t jet "e bashkuar" pr pavarsin e Kosovs. Shtpia e Bardh njofton se Zvendspresidenti amerikan, Joe Biden i telefonoi Presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.430Z

Berisha drekë në Vilën 31 me të moshuarit

Kryeministri Sali Berisha priti n nj drek pr festat e fundvitit n Viln 31, nj grup nga Shtpia e t Moshuarve n Tiran. Kryeministri deklaroi se nderimi ndaj moshs s thyer sht nj detyrim madhor jo vetm i qeveris, por i t gjith shoqris shqiptare. Kreu i ekzekutivit theksoi se qeveria do t jet gjithmon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.635Z

Obama uron muajin e Ramazanit muslimanëve

Presidenti i Shteteve t Bashkuara Barak Obama u ka uruar muslimanve n SHBA muaj t mbar Ramazani.N nj deklarat t lshuar nga Shtpia e Bardh Obama thot se Ramazani “kujton parimet e prbashkta, dhe rolin e Islamit n avancimin e drejtsis, progresit, tolerancs dhe dinjitetit t t gjitha qenieve njerz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Argjentina mirëpret Kampionatin Botëror të Tangos

Argjentina ka hapur dyert pr Kampionatin Botror t Tangos. Qindra krcimtar e muzikant ishin t pranishm n Teatrin Ribera, q njihet edhe si shtpia e tangos. Ministri i kulturs Hernan Lombardi, tha se ky vit sht shum i veant, pasi Tango u shpall nga UNESCO nj trashgimi botrore. Vitin e kaluar, kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Ibrahimi i Blushit flet greqisht

Politikani dhe shkrimtari Ben Blushi ka prezantuar n Greqi romanin e tij “T jetosh n ishull”. Libri i prkthyer n greqisht nga Niko Anagnosti dhe botuar nga shtpia botuese greke “Kastanioti” ka trhequr q n fillim vmndjen e lexuesit grek duke e renditur at ndr m t shiturit n li

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama