Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Argjentina mirëpret Kampionatin Botëror të Tangos

Argjentina ka hapur dyert pr Kampionatin Botror t Tangos. Qindra krcimtar e muzikant ishin t pranishm n Teatrin Ribera, q njihet edhe si shtpia e tangos. Ministri i kulturs Hernan Lombardi, tha se ky vit sht shum i veant, pasi Tango u shpall nga UNESCO nj trashgimi botrore. Vitin e kaluar, kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Ibrahimi i Blushit flet greqisht

Politikani dhe shkrimtari Ben Blushi ka prezantuar n Greqi romanin e tij “T jetosh n ishull”. Libri i prkthyer n greqisht nga Niko Anagnosti dhe botuar nga shtpia botuese greke “Kastanioti” ka trhequr q n fillim vmndjen e lexuesit grek duke e renditur at ndr m t shiturit n li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

SHBA, rikthehet frika e sulmeve terroriste në avionë

Nj pasagjer n avionin e linjs ajrore Amsterdam-Detroit ka arritur shkaktoj panik n bordin e avionit me 278 pasagjer gjat kohs q ky i fundit ishte ende n fluturim. Umar Faruk Abdulmutalab, q dyshohet t ket lidhje me Al Kaedn, u prpoq t shprthente nj bomb reth 20 minuta prpara se avioni t ulej n tok.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Viktor Zhusti, kthimi në Gjirokastër i djalit plëngprishës

Aktori Viktor Zhusti i kthehet edhe nj her qytetit t fmijris dhe rinis, Gjirokastrs. Mes nostalgjis kujton ditt m t bukura t kaluara aty. Qyteti i fmijris s tij sht ndryshe nga t gjitha qytetet e bots. “Habitem! Tani po e kuptoj se ku kam jetuar. Ky qytet ngjan me nj teatr gjigant. N kt qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Ish e dashura e padit Cage-in

Aktori i filmit Nicolas Cage sht paditur 10 milion dollar nga ish e dashura e tij e cila e akuzon at pr abuzim fizik dhe mental gjat marrdhnieve t tyre. Christina Fulton (42) nna e djalit t Cage Weston (18) akuzon at edhe pr nxjerrja nga shtpia t ciln ai ia kishte dhn atyre si kompensim pr ndarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Topalli feston me fëmijët në Kamëz

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka zbritur n Kamz pr t ndar me fmijt jetim t ksaj zone dhurata dhe urimet m t przemrta pr festat e fundvitit. E rrethuar nga voglusht zonja Topalli tha se asnjher nuk sht ndjer m e gzuar dhe e lumtur se sa n t tilla momente feste e hareje, pasi gzimi i nj fmije

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.591Z

"Jezusi i Nazaretit" vjen në shqip

"Jezusi i Nazaretit", botimi bestseller i Papa Penediktit t 16-t, tashm n librari dhe pr lexuesit shqiptar. Meditimi filozofik i shkruar nga teologu dhe njkohsisht Papa Benedikti i 16-t Joseph Ratzinger sht Shqipruar nga Shtpia Botuese “55” prkundrejt rreth 50 gjuhve t ndryshme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama