Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Një transeksuale në administratën e Obamas

Barak Obama ka emruar nj transeksuale n administratn e tij. Bhet fjal pr Amanda Simpson, kshilltare teknike pran ministris s tregtis. Lajmi shti ditur nga faqja e internetit EJBISI q ka cituar vet Simpson: “Si transeksualja e par e emruar nga presidenti n administratn amerikane shpresoj q t je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.096Z

Letërsi dhe klishe

Ghada Abdelaal sht shkrimtare egjiptiane. Midis t tjerash ajo ka edhe nj blog, ku ajo trajton tema t jets s prditshme n Kajro. sht pikrisht ky blog q ka trhequr vmendjen e shtpive botuese t huaja, t cilat e kan prkthyer dhe botuar materialin e blogut t saj n nj libr. Edhe n Zvicr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.885Z

Seria A, 2 sezone të tjerë në Supersport HD

Serie A do t jet pr dy sezonet e ardhshme pjes ekskluzive e paketes Supersport, per transmetimet n Shqipri e Kosov. Kjo duket dika e zakonshme tashm duke par larmin e programit t ksaj platforme, shtpia e vetme t futbollit m t mir n Shqipri. Por kur themi n formatin HD, gjithka ndryshon. Kampionati q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Prifti falenderon punonjësit për përballimin e situatës

Ministri i Energjetiks, Dritan Prifti me an t letre ka falenderuar t gjith punonjsit e KESH, OST dhe OSSH pr punn e jashtzakonshme q kangjat ksaj fatkeqsie q ka ndodhur n zonn e Shkodrs dhe Lezhs. Prkushtimi profesional dhe njerzor i tyre sipas ministrit Prifti ka qen nj garant pr sigurin kombtare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Pozzani rikthehet në Shqipëri

Poeti dhe performuesi italian i poezis, Claudio Pozzani, rikthehet n Shqipri pas 5 vitesh. Krijimtaria e tij sht e njohur pr lexuesin prmes botimit dygjuhsh "Nuk di nse deti/Non so se il mare", prkthyer n shqip nga Silvana Leka dhe botuar nga “Ideart”. Claudio Pozzani lindi n Genova n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.500Z

Përmbytjet në veri, bllokohet aksi rrugor "Shkodër-Shirokë-Zogaj"

Dymbedhjete dit pas prmbytjeve n Qarkun e Shkodres situata vazhdon te mbetet e rende. Reshjet e shiut kane rritur me disa centimetra nivelin e ujit neper rruget e qytetit te Shkodres. Nderkohe dalja nga shtrati te lumit Buna ka bere qe uji te depertoje rreth 800 metra ne qytet duke permbytur disa la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Pedalo për jetën, fëmijët shqiptarë ndihmë në Elbasan

Pas nj turi n Kor dhe Shkodr, Fondacioni “Fmijt Shqiptar” dhe presidentja e tij, Liri Berisha ishin n qytetin e Elbasanit, ku u organizuan disa aktivite bamirsie dhe sensibilizuese nn moton “Pedalo pr jetn”. N qndrn e personave me aftsi t kufizuara u dhuruan 10 karroca invali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama