Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Qelizat embrionale, Shtëpia e bardhë apelon vendimin

Shtpia e Bardh do t apeloj vendimin pr ndrprerjen e fondeve publike pr krkimin mbi qelizat embrionale, t vendosur nga nj gjykats federal. Lajmin e kat ditur zdhnsi i Departamentit amerikan t Drejtsis. Shtpia e Bardh i kishte cilsuar si thelbsore krkimet mbi qelizat staminale, duke theksuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

E bija e Vangjush Mios denoncon: Kanë vjedhur muzeun!

Vidhet shtpia-muze e Vangjush Mios. Kt denoncim e kadje, para organeve t policis, e bija e piktorit korar, e cila ka pohuar se jan vjedhur disa sende. Lajmi bhet i ditur nga policia e Kors, duke deklaruar se kan nisur procedurat e hetimit. Sipas policis s ktij qyteti, vjedhsit ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Shkëputet masivi shkëmbor, 2 viktima

Shkputja e nj masivi shkmbor nga mali n fshatin Shtajn an Der Tron n jug t Gjermanis ka shkaktuar dy viktima e plagosur dy t tjer, t gjith antar t nj familjeje. Msohet se shtpia sht kthyer tashm n nj grmadh. Forcat e krkim shptimit arritn q t nxirrinin nga rrnojat gruan 45-vjeare dhe vajzn e saj 18-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Toena 15 vje: Pritje me emrat m t njohur t letrave shqipe

Nj pritje n hollin e Pallatit t Kongreseve n Tiran, organizuar nga drejtuesit e Shtpis Botuese "Toena", Irena dhe Fatmir Toi, do t prkujtojn t premten n mbrmje 15-vjetorin e krijimit t ksaj shtpije botuese nj nga t parat shtpi botuese private n Shqipri. Gjat ksaj mbrmje ku do t jen t pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Zbraz shtëpinë për Krishtlindje

Gjat festave tradita e do q t jemi bujar dhe dorlshuar, por nj Australian sht m bujar se ’imagjinohet. Denis Stevenson ka elur dyert e shtpis s tij dhe ka dhuruar gjithka q kishte brenda. Ai ka ftuar edhe fqinjt e tij q t bjn dhurata, t cilat do i shkojn njerzve n nevoj. Shtpia e tij u hap t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.341Z

Të shesësh banane apo histori në Qafën e Pazarit!

Më 15 korrik të vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tretë historike që u përfshi në listën e trashëgimisë botërore në UNESCO M 15 korrik t vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tret historike q u prfshi n listn e trashgimis botrore n UNESCO. Pas Butrintit dhe Berat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

N Atletico deri n qershor

Sulmuesi i Atletico Madrid, Sergio "El Kun" Aguero ka siguruar se do t qndroj n Vicente Calderon deri n fund t sezonit. Atletico sht shtpia ime. Deri n muajin qershor nuk do t lviz. Nse m pas, pr arsye ekonomike, klubi detyrohet t m shes, un do t largohem, theksoi talenti argjentinas, pr t cilin i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama