Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpia

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Shkëputet masivi shkëmbor, 2 viktima

Shkputja e nj masivi shkmbor nga mali n fshatin Shtajn an Der Tron n jug t Gjermanis ka shkaktuar dy viktima e plagosur dy t tjer, t gjith antar t nj familjeje. Msohet se shtpia sht kthyer tashm n nj grmadh. Forcat e krkim shptimit arritn q t nxirrinin nga rrnojat gruan 45-vjeare dhe vajzn e saj 18-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Toena 15 vje: Pritje me emrat m t njohur t letrave shqipe

Nj pritje n hollin e Pallatit t Kongreseve n Tiran, organizuar nga drejtuesit e Shtpis Botuese "Toena", Irena dhe Fatmir Toi, do t prkujtojn t premten n mbrmje 15-vjetorin e krijimit t ksaj shtpije botuese nj nga t parat shtpi botuese private n Shqipri. Gjat ksaj mbrmje ku do t jen t pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Zbraz shtëpinë për Krishtlindje

Gjat festave tradita e do q t jemi bujar dhe dorlshuar, por nj Australian sht m bujar se ’imagjinohet. Denis Stevenson ka elur dyert e shtpis s tij dhe ka dhuruar gjithka q kishte brenda. Ai ka ftuar edhe fqinjt e tij q t bjn dhurata, t cilat do i shkojn njerzve n nevoj. Shtpia e tij u hap t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.341Z

Të shesësh banane apo histori në Qafën e Pazarit!

Më 15 korrik të vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tretë historike që u përfshi në listën e trashëgimisë botërore në UNESCO M 15 korrik t vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tret historike q u prfshi n listn e trashgimis botrore n UNESCO. Pas Butrintit dhe Berat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

N Atletico deri n qershor

Sulmuesi i Atletico Madrid, Sergio "El Kun" Aguero ka siguruar se do t qndroj n Vicente Calderon deri n fund t sezonit. Atletico sht shtpia ime. Deri n muajin qershor nuk do t lviz. Nse m pas, pr arsye ekonomike, klubi detyrohet t m shes, un do t largohem, theksoi talenti argjentinas, pr t cilin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Badi, qeni hero që shpëtoi një familje

Qeni sht nj mik besnik pr njeriun, i dashur dhe mbrojts, pra nj hero. Edhe pse shum besojn se kjo ndodh vetm n filma, kjo sht e vrtet. Ky sht Badi, qeni q i shptoi jetn familjes s tij. Ai arriti t vraponte pr disa kilometra deri n stacionin e policis. U desh pikrisht ndihma e Badit q t'u tregonte r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Fomula 1, Bridgestone konfirmon largimin

Bridgestone i thot “stop” aventurs n Formula 1, duke konfirmuar mungesn q pas ktij sezoni. Shtpia japoneze e gomave shprehet se sezoni 2010 do jet i fundit n kt sport, por nuk ka marr ende nj vendim nse do t’ia shes teknologjin firmave t tjera q synojn t marrin pjes n F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama