Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpis

Total: 264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.359Z

Hollandë, krim makabër me foshnjat

Policia hollandeze ka gjetur trupin e nj foshnjeje n kopshtin e shtpis s nj gruaje e cila ishte arrestuar m par pr vrasjen e nj foshnjeje tjetr. Gruaja 41-vjecare ishte arrestuar m 27 gusht pas zbulimit t trupit t par, ndrsa policia sht duke hetuar nse tre rastet jan t lidhura me njra-tjetrn, sikund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Dega e Monumenteve, kontroll te Vila Themistokli

Administratori aktual deklaron se pas sulmit pr godinn, fshihen motive politike Debatet e krijuara koht e fundit pr shtpin muze t patriotit Themistokli Grmenji kan sjell reagimin e Degs s Monumenteve t Kulturs t Kors. Prfaqsues t saj kan deklaruar se do t ushtrojn kontroll pr t par gjendjen e objekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.795Z

PD: Do të mbahet premtimi për muzeun në Pezë

Shtpia muze e Konferencs s Pezs do t funksionoj si e till. Kshtu premton deputeti i Partis Demokratike, Luan Skuqi. “Jam sot para jush pr t prcjell shqetsimin e banorve t Pezs pr znien e shtpis-muze t Konferencs s Pezs dhe pr t denoncuar qndrimin e deputetit Dash Peza ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Obama dhe Kina: OK sanksioneve ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Kina kan arritur nj marrveshje pr nj raund t ri sanksionesh ndaj Iranit. Pas takimit Obama-Xhintao, ky i fundit sht shprehur i gatshm t bashkpunoj pr t ndalur programin brthamor t Iranit. Ashtu si kishte krkuar kreu i Shtpis s Bardh, nga mbledhja e 47 liderve kan d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.766Z

Terrorizmi, Obama mbledh këshilltarët e sigurisë

SHBA kan rihapur ambasadn n Jemen, pas dy ditsh mbyllje pr shkak t krcnimeve pr sulme terroriste nga Al Kaeda. Pas vendimit t amerikanve edhe Britania e Madhe ka rihapur dyert, megjithat burime diplomatike than se konsullatat n vendit arab do t vazhdojn t qendrojn t mbyllura. N nj koh q Sekretarja A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.530Z

IshPresidenti Klinton: Jam gati të kthehem në punë

Ish-Presidenti amerikan Bill Klinton gzon shndet t plot dhe sht gati t'i kthehet puns. Ai madje u bri thirrje pr rrritjen e ndihmave pr Haitin. Ish-kreu i Shtpis s Bardh, aktualisht 63 vje, iu nnshrtua nj ndrhyrjeje kirurgjikale pr hapjen e arterieve n zemr.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

MotoGP, të dielën gara për çmimin e madh të Indianapolis

Fituesi i dy cmimeve t fundit n MotoGP, Jorge Lorenzo, sht gati t bj tris n Indianapolis kt fundjav. Spanjolli q kryeson kampionatin me 77 pik nga Dani Pedrosa, shpreson edhe n statistikat. Piloti i Yamahas sht fituesi i gars s sezonit t kaluar n Laguna Seca dhe shprehet se ky sht cirkuiti i tij i p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama