Rezultate te kerkimit per termin: +Shtpis

Total: 264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Obama dhe Kina: OK sanksioneve ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Kina kan arritur nj marrveshje pr nj raund t ri sanksionesh ndaj Iranit. Pas takimit Obama-Xhintao, ky i fundit sht shprehur i gatshm t bashkpunoj pr t ndalur programin brthamor t Iranit. Ashtu si kishte krkuar kreu i Shtpis s Bardh, nga mbledhja e 47 liderve kan d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.766Z

Terrorizmi, Obama mbledh këshilltarët e sigurisë

SHBA kan rihapur ambasadn n Jemen, pas dy ditsh mbyllje pr shkak t krcnimeve pr sulme terroriste nga Al Kaeda. Pas vendimit t amerikanve edhe Britania e Madhe ka rihapur dyert, megjithat burime diplomatike than se konsullatat n vendit arab do t vazhdojn t qendrojn t mbyllura. N nj koh q Sekretarja A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.530Z

IshPresidenti Klinton: Jam gati të kthehem në punë

Ish-Presidenti amerikan Bill Klinton gzon shndet t plot dhe sht gati t'i kthehet puns. Ai madje u bri thirrje pr rrritjen e ndihmave pr Haitin. Ish-kreu i Shtpis s Bardh, aktualisht 63 vje, iu nnshrtua nj ndrhyrjeje kirurgjikale pr hapjen e arterieve n zemr.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

MotoGP, të dielën gara për çmimin e madh të Indianapolis

Fituesi i dy cmimeve t fundit n MotoGP, Jorge Lorenzo, sht gati t bj tris n Indianapolis kt fundjav. Spanjolli q kryeson kampionatin me 77 pik nga Dani Pedrosa, shpreson edhe n statistikat. Piloti i Yamahas sht fituesi i gars s sezonit t kaluar n Laguna Seca dhe shprehet se ky sht cirkuiti i tij i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Obama: British Petroleum do të paguajë

Njolla e madhe e nafts prbn nj katastrof t paprecedent. Kshtu ka deklaruar Presidenti amerikan Barak Obama gjat nj vizite q zhvilloi n shtetin e Luizians. “Kompania Britanike BP do mbaj prgjegjsi dhe do paguaj pr kt”, theksoi me tone krcnuese kreu i Shtpis s Bardh. Deri tani kan shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Zbraz shtëpinë për Krishtlindje

Gjat festave tradita e do q t jemi bujar dhe dorlshuar, por nj Australian sht m bujar se ’imagjinohet. Denis Stevenson ka elur dyert e shtpis s tij dhe ka dhuruar gjithka q kishte brenda. Ai ka ftuar edhe fqinjt e tij q t bjn dhurata, t cilat do i shkojn njerzve n nevoj. Shtpia e tij u hap t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.905Z

Obama: Zgjedhjet në Irak, një ngjarje e madhe

Presidenti amerikan Barak Obama i cilsoi zgjedhjet e djeshme parlamentare n Irak, nj ngjarje t madhe n historin e vendit. M par kreu i Shtpis s Bardh kishte vlersuar kurajon e zgjedhsve irakian. N vend vazhdon procesi i numrimit t votave, n nj koh q rezultatet pritet n fund t javs. Kto ishin zgjedhj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama